حذف تفکیک جنسیتی در بخش جوایز بازیگری جشنواره فیلم برلین

تهران- ایرنا- جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از سال آینده سنت اهدای جوایز بازیگری جداگانه به هنرپیشه‌های مرد و زن را متوقف کرده و این جوایز فارغ از جنسیت به برگزیدگان اهدا خواهد شد.    

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، متولیان برگزاری جشنواره فیلم برلین دیروز (دوشنبه، سوم شهریور) اعلام کردند از سال آینده جوایز بهترین بازیگر در چهار شاخه بازیگر اصلی و مکمل مرد و زن در هم ادغام شده و در قالب دو خرس نقره‌ای برای بهترین بازیگر نقش اصلی و مکمل به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

ماریته ریسنبیک (Mariette Rissenbeek) مدیر اجرایی و کارلو چاتریان (Carlo Chatrian) مدیر هنری این جشنواره در یک بیانیه مشترک عنوان کردند: تفکیک نکردن جوایز بازیگری با توجه به جنسیت هنرپیشه‌ها، نشانی از آگاهی جنسیتی بیشتر در صنعت فیلمسازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هالیوود ریپورترز، برگزارکنندگان این جشنواره در هفته‌های آتی تغییرات دیگری که در ساختار این رویداد اعمال شده را نیز اعلام می‌کنند. از جمله این تغییرات می‌توان به تعداد فیلم‌های دعوت شده به رویداد سال ۲۰۲۱ و جایگزینی جایزه خرس نقره‌ای آلفرد بوئر با یک جایزه جدید با عنوان خرس نقره‌ای هیئت داوران اشاره کرد. جایزه آلفرد بوئر برای گرامیداشت یاد بنیان‌گذار این جشنواره سینمایی به این نام نامگذاری شده است. متولیان جشنواره برلین امسال پس از افشاگری‌ها درباره گذشته سیاه بوئر به عنوان یکی از اعضای فعال حزب نازی و عضو بلندپایه وزارت پروپاگانداری این حزب، اهدای این جایزه را تعلیق کردند.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین یکی از آخرین رویدادهای سینمای معتبری بود که قبل از شروع قرنطینه، در اروپا برگزار شد.هفتادویکمین دوره این جشنواره سینمایی از ۱۱ تا ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۱ (۲۳ بهمن تا ۳ اسفند ۹۹) به صورت ترکیبی از رویدادهای حضوری و برخط، برگزار می‌شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار فرهنگ