۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83921838
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقال کارخانه آسفالت از منطقه ۱۸ تهران ضروری است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهرانبر ضرورت انتقال کارخانه آسفالت منطقه ۱۸ تهران تاکید کرد.

به گزارش ایرنا «مجید فراهانی» روز سه شنبه در دویست و سی و سومین جلسه شورا، با اشاره به وضعیت کیفیت هوا در منطقه ۱۸ گفت: منطقه ۱۸ همیشه جز مناطق قرمز و یا بنفش است و میزان آلودگی بسیار زیادی دارد و گاهی حتی در مرز بنفش قرار می گیرد که ناشی از کارخانه آسفالت و تولید بتن بوده که طبق بند ۲۰ باید منتقل شود.

وی در ادامه مسئله دستفروشان را از دیگر مشکلات منطقه عنوان کرد و افزود: این مشکل به دلیل میزان بالای بیکاری در این منطقه است.

وی اظهار داشت: بیکاری در منطقه از بالاترین نرخ ها برخوردار است و ۸.۸ درصد جمعیت فعال منطقه ۱۸ بیکار هستند.  

فراهانی افزود: امیدواریم با گسترش روز بازارها در منطقه مشکل دستفروشان حل شود.

وی عنوان کرد: چالش مهم منطقه که تهدید امنیتی می تواند داشته باشد مسئله شن چاله ها است، در ایام بارش اگر آب در شن چاله هابیفتد بیش از ۲۰۰۰ نفر از جمعیت اطراف در خطر جدی قرار می گیرند و افزایش ایمنی باید در دستور کار باشد بدین ترتیب قبل از آغاز فصل بارش باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: تنها راه ورودی به مناطق تهران و خروج از منطقه ۱۸ تنها اتوبان سعیدی است و مناطق دیگر چنین وضعیتی ندارند. یکی از مهم ترین فعالیت ها باید احداث ایستگاه مترو در مرکز منطقه باشد.

وی ادامه داد: ۵ درصد شهر تهران در این منطقه زندگی می کنند و با امتداد خط مترو می توان این امر را دنبال و مشکل منطقه ۱۸ را رفع کرد.

منطقه ۱۸ شهرداری جنوب غربی تهران واقع شده‌است؛ این منطقه از خیابان‌ها و محلات خلیج فارس شمالی و جنوبی، نوروزآباد، شادآباد، کوی ۱۷ شهریور (کوی مهرزاد یا کوی ۲۵ شهریور سابق)، سعیدآباد، شمس‌آباد، تولیددارو، شهرک ولی‌عصر شمالی و جنوبی (شهرک ولیعهد سابق)، یافت آباد شمالی و جنوبی (تهرانیه)، ابراهیم‌آباد، ارشد آباد، ترک آباد، عرب آباد، شهرک قائم، شهرک صادقیه، شهرک صاحب الزمان، شهرک مسلمین، بهداشت، شهرک امام خمینی، بازار آهن، گلدسته، شهرک دانش و کوی فردوس تشکیل شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =