۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83921831
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره فیلم برلین؛ حذف تفکیک جنسیتی در انتخاب برترین‌ها

تهران- ایرنا- جشنواره فیلم برلین از امسال با حذف تفکیک جنسیتی، تنها به بهترین بازیگران اصلی و مکمل بدون توجه به مرد یا زن بودن آنها جایزه اعطا می‌کند.

به گزارش ایرنا، هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین موسوم به «برلیناله» بدون اعطای جوایز بهترین بازیگر مرد و زن برگزار می شود.
سایت رسمی این جشنواره با اعلام این مطلب از برگزاری دوره آتی به شکل ترکیبی حضوری و آنلاین برای مخاطبان و نیز ارائه محصولات در بازار فیلم اروپا خبر داد.

به گفته «ماریت ریسنبیک» و «کارلو شاتریان» مدیران این جشنواره فیلم، دوره آتی که در سال ۲۰۲۱برگزار خواهد شد، جوایز بهترین بازیگر زن و مرد نخواهد داشت و دو جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی و مکمل بدون توجه به جنسیت بازیگران به برگزیدگان اعطا می شود.

این نخستین بار است که یک جشنواره بین المللی بدون در نظر گرفتن جنسیت بازیگران ، نفرات برتر را انتخاب می کند.

مدیران جشنواره برلین گفتند: ما معتقدیم که عدم تقسیم جوایز در عرصه بازیگری براساس جنسیت ، نشانه‌ای برای آگاهی بیشتر نسبت به جنسیت در صنعت فیلم سازی است.
در همین حال در این دوره و در بخش نسل ها (Generation) فیلم هایی با مدت زمان بیش از ۶۰ دقیقه نمایش داده شده و فیلم های کوتاه از این بخش حذف خواهد شد.

قرار است هفتاد و یکمین دوره برلیناله از یازدهم تا بیست و یکم فوریه ۲۰۲۱ (بیست و سوم تا سوم اسفند ۹۹) در پایتخت آلمان برگزار شود.
تا کنون چند فیلمساز از ایران از جمله «اصغر فرهادی» با فیلم های «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه بهترین فیلم در این جشنواره شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha