رییس بورس منطقه‌ای: دسترسی مردم به خدمات بورس در کرمان تسهیل شد

کرمان - ایرنا - رییس بورس منطقه ای کرمان با بیان اینکه اقبال مردم به بازار سرمایه افزایش پیدا کرده است ، گفت: برای دسترسی و سهولت فعالیت مردم در بورس تسهیلات زیادی توسط دولت فراهم شده است.

محمدحسین اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۳۰ شرکت کارگزاری بورسی ثبت شده در استان کرمان داریم که امور مربوط به خرید و فروش، مشاوره و آموزش سهامداران در بازار بورس را انجام می دهند.

وی تصریح کرد: در ۱۰۰ روز کاری ابتدای سال یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم در بورس منطقه ای کرمان خرید و فروش شد و برای ۱۹۲ هزار و ۶۴ نفر کد بورسی صادر شده است.

رییس بورس منطقه ای کرمان اظهار داشت: ۱۲ شرکت استان در بازار بورس فعال هستند که پنج شرکت بورسی و هفت شرکت نیز فرا بورسی فعالیت دارند که برخی از آنها جزو شرکت های بسیار خوب بازار سرمایه هستند.

وی با اشاره به حضور شرکت های معدنی و صنعتی بزرگ در استان کرمان تاکید کرد: سهم شرکت های بورسی و فرا بورسی استان در بازار سرمایه کشور قابل توجه نیست که این میزان در بورس هفت درصد و در فرابورس ۶.۳ درصد است که باید با کمک مسئولان شرکت های بیشتری وارد بازار شوند.

اکبری افزود: ۲ میلیون نفر در استان کرمان دارای سهام عدالت هستند که با توجه به اضافه شدن این میزان سهام در بورس رایزنی ها برای افزایش شمار کارگزاری ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به بروز برخی نوسانات در بازار بورس تصریح کرد: بورس مقوله تخصصی و نسبتا پیچیده ای است و کسانی که وارد این بازار می شوند، حتما با اطلاع و آگاهی و مشاوره کارشناسان عمل کنند و از رفتارهای هیجانی دوری نمایند.

 رییس بورس منطقه ای کرمان با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۹۷ نفر از ابتدای سال آموزش های بورسی را فرا گرفته اند ادامه داد: تصمیم داریم زمینه برگزاری جلسات آموزشی برای سرمایه گذاران فراهم کنیم تا جلوی برخی سو استفاده ها در این بازار گرفته شود و ضرر و زیان به فعالان بورسی وارد نشود.

وی بیان کرد: رسانه ها و خبرگزاری ها نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی به مردم را در بازار بورس بعهده دارند و می توانند با اخبار، تحلیل و گزارش های دقیق و صحیح به آرامش بازار سرمایه کمک کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha