ساخت بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: بزرگترین آمفی تئاتر روباز غرب کشور در شهرستان کامیاران در دست ساخت است و هم اکنون ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، عبیدالله رستمی در بازدید از پروژه ساخت آمفی تئاتر روباز شهر کامیاران اظهار داشت: آمفی تئاتر روباز کامیاران از جمله طرح‌های عمرانی مصوب حوزه فرهنگ و هنر استان در سال ۹۷ بود.

وی با اشاره به اینکه عملیات احداث این آمفی تئاتر از اردیبهشت سال ۹۸ آغاز شد، اضافه کرد:  درحال حاضر  این پروژه ۹۶درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اعلام اینکه برای احداث آمفی تئاتر روباز کامیاران بیش از یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: این آمفی تئاتر یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای روباز کشور است که ظرفیت پذیرش یک هزار نفر را دارد و افتتاح آن موجب ارتقای سرانه فرهنگی شهر کامیاران و در مجموع استان خواهد شد.

رستمی گفت: با توجه به اینکه سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ اثر نمایشی در حوزه نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی در استان تولید و در جشنواره‌های مختلف استانی و ملی از جمله تئاتر خیابانی مریوان، تئاتر کُردی سقز، تئاتر استانی و فجر شرکت و نمایش داده شدند و بدون شک توسعه و ساخت پلاتوها و آمفی تئاترهای روباز در جهش تولید حوزه نمایشی استان کردستان بسیار موثر خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha