۸ طرح عمرانی و کشاورزی در چالدران افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- هشت طرح عمرانی و کشاورزی به مناسبت هفته دولت با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستانی در چالدران و به بهره‌برداری رسید.

فرماندار چالدران روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح‌ها شامل پنج سد بزرگ آبخیزداری در حوزه آبریز روستاهای سعدل و حراملو با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال بود.

حسن محمدزاده افزود: سه طرح آبیاری تحت فشار بارانی کلاسیک ثابت به صورت پایلوت در روستای زاویه سفلی به وسعت ۱۰ هکتار با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات بلاعوض و آورده کشاورزان مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها، وسعت سامانه های آبیاری نوین در چالدران به ۱۰۰ هکتار افزایش یافت.

وی ادامه داد: طرح ساماندهی آب‌های سطحی و معابر روستایی در قالب مسیر گشایی، شن ریزی و جدول گذاری به طول یک‌هزار و  ۸٠٠ متر در ۱۳ روستای بخش مرکزی از جمله دیگر طرحهایی بود که به صورت نمادین در روستای "انبار" با اعتبار نزدیک به چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رییس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) ۲ دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است

چالدران در شمال آذربایجان‌غربی قرار دارد و از جمله شهرستان‌های محروم استان به شمار می‌رود.

چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی، عمده محل درآمد مردم آن است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha