۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۴:۲۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83921578
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برلین: الکسی ناوالنی مسموم شده است

تهران- ایرنا- بیمارستان برلین شامگاه دوشنبه اعلام کرد: نتایج آزمایش الکسی ناوالنی مخالف سرشناس روسیه برخلاف یافته‌های پزشکان روسی، نشان می‌دهد که وی مسموم شده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، بیمارستان چریته برلین در پیامی توییتری نوشت: یافته‌ها حاکی از مسمومیت با ماده‌ای از گروه مهار کننده های کولین استراز است.

کولین استراز آنزیمی است که برای عملکرد صحیح سیستم عصبی مرکزی لازم است.

بیمارستان چریته آلمان در ادامه افزود: بیماری ناوالنی هنوز ناشناخته است. امکان بروز اثرات طولانی مدت به ویژه تأثیرگذار بر سیستم عصبی را نمی توان نادیده گرفت.

کیرا یارمیش سخنگوی ناوالنی نیز در پیامی توییتری نوشت: ادعاهای ما اکنون با تجزیه و تحلیل‌های آزمایشگاهی مستقل تأیید شده است. مسمومیت الکسی دیگر یک فرضیه نیست بلکه یک واقعیت است.

ساعاتی پس از انتشار گزارش بیمارستان برلین، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار راه اندازی یک تحقیقات مستقل و شفاف از طرف روسیه شد.

ناوالنی که سرشناس‌ترین مخالف سیاست‌های پوتین در ۱۰ سال اخیر بوده، به دلیل آنچه اطرافیان او مسمومیت اعلام کرده‌اند، به کما رفته است.

به گفته یارمیش، ناوالنی پنجشنبه گذشته زمانی که سوار هواپیما شده بود تا از شهر تومسک به مسکو بازگردد، دچار مسمومیت عمدی شد و به همین دلیل هواپیما فرود اضطراری داشت.

ناوالنی که ۴۴ سال دارد، رهبر حزب روسیه نوین است که در اکثر تجمع‌های اعتراضی قانونی یا غیر قانونی در روسیه با موضوعات مختلف حضور می‌یابد یا مخالفان پوتین را دعوت به تجمع علیه سیاست های دولت می‌کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha