هشدار مدیریت بحران خراسان جنوبی درباره بارش رگباری

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در خصوص بارندگی رگباری و شدید در استان به‌ویژه به کشاورزان و عشایر هشدار داد.

سید ابوالحسن میرجلیلی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ورود سامانه بارشی از روز گذشته به جو استان مردم از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند و در بستر و حریم رودخانه‌ها قرار نگیرند.

وی بیان کرد: گلخانه‌داران، زنبورداران، دامداران، کشاورزان و عشایر تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی را بیندیشند.

میرجلیلی با بیان اینکه این ناپایداری‌های جوی تا صبح پنجشنبه هفته جاری ادامه دارد، بیان کرد: با توجه به رگباری بودن بارندگی‌های این فصل از سال مردم هشدارهای مختلف هواشناسی را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته در استان خسارت جانی نداشت اضافه کرد: باران رگباری در این مدت روان آب حاصل از آن به باغات و زیرساخت‌های برخی شهرستان‌های استان از جمله قاینات و بیرجند خسارت وارد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: شب گذشته برق بخشی از مناطق بیرجند و روستاهای اطراف شهر قطع شد که بیشتر آن‌ها همان شب و تعدادی هم امروز وصل شده است.

میرجلیلی افزود: امشب هم برق روستاهای اکبرآباد بهدان، نوفرست و پیرونج شهرستان بیرجند براثر بارندگی شدید قطع شده که نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته چندین خودرو به دلیل توقف در مسیر رودخانه گرفتار روان آب شده که رهاسازی شدند.

میرجلیلی اظهار داشت: بارندگی و روان آب خسارت‌های محدودی به زیرساخت‌های برخی شهرستان‌ها وارد کرده که کارشناسان در حال برآورد خسارت هستند.