امام جمعه: اصفهانی‌ها با رعایت پروتکلهای بهداشتی در عزاداری‌ها الگو باشند

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: مردم ولایتمدار این استان باید با رعایت کامل پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری در عزاداری برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین‌(ع) همانند همیشه الگوی خوبی برای دیگر استانها باشند.  

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد شامگاه روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان در استانداری اظهارداشت: کادر درمان استان و کشور با ایثار و از خودگذشتگی همانند دوران دفاع مقدس که رزمندگان اسلام با دشمنان جنگیدند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند عمل کردند و برای نجات جان مردم خود را به خطر انداختند.

وی با قدردانی از کادر درمان و پزشکان و پرستاران در راه مقابله با بیماری کرونا  از مردم خواست نکات بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در عزاداری‌ها و  اجتماعات مذهبی و هیات‌ها شرکت کنند.

امام جمعه اصفهان افزود: منافقین و دشمنان برای رسیدن به هدف شوم خود از هر وسیله ای استفاده می‌کنند و در این راه حتی از کشتن افراد هم پروایی نمی‌کنند و امروز آمریکا، آل سعود و سایر جنایتکاران برای رسیدن به اهداف شومشان و حفظ سلطه و حکومت خود از هر جنایت و خطایی کوتاه نمی‌آیند.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه دین اسلام، مسلمانان را از جنگ و خونریزی در ماههای حرام نهی کرده و آنرا گناهی بزرگ می‌داند خاطرنشان کرد: آل سعود در این ماهها با مردم مسلمان یمن می جنگند و در طول تاریخ هم بدنبال این بودند که به هر وسیله ای به اهداف خود برسند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) درس‌های  بزرگی به همه مسلمانان و آزادی خواهان عالم داد، تصریح کرد: این امام بزرگوار اعتقاد داشت که هدف مقدس باید با راه مقدس بدست آید و نمی‌توان هدف را با هر وسیله ای بدست آورد.

تاکنون ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۷۷۶ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =