نماینده تگزاس: پمپئو در سفرهای خارجی برای ترامپ تبلیغ انتخاباتی می‌کند 

تهران- ایرنا- خواکین کاسترو نماینده دموکرات روز دوشنبه گفت: مایک پمپئو در حال استفاده از سفرهای خارجی برای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ است. 

به گزارش ایرنا، کاسترو نماینده دموکرات تگزاس در مجلس نمایندگان در پیام توییتری نوشت: اگر گزارشات درست باشد، پمپئو در حال استفاده از سفرهای خارجی که هزینه آن توسط مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت می‌شود، برای کمپین‌های انتخاباتی ترامپ است. 

به نوشته کاسترو: این اقدام مقام ارشد دیپلمات آمریکا نه تنها نامناسب است، بلکه قانون "هچ" را نیز نقض می‌کند. 

براساس قانون هچ آمریکا که در سال ۱۹۳۹ به تصویب رسید، به جز رییس‌جمهوری، معاون او و شماری از مقام‌های بلندپایه مشخص، مابقی کارکنان امور اجرایی در اداره‌های دولت فدرال، از دخالت در امور سیاسی از جمله استفاده از موقعیت دولتی برای نفوذ در انتخابات، اشتغال در مناصب مرتبط با انتخابات، شرکت در مبارزه‌های سیاسی و جمع‌آوری کمک نقدی برای نامزدها یا احزاب سیاسی، منع می‌شوند. 

وندی شرمن معاون سیاسی وزیر خارجه دولت باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا نیز در پیام توییتری با اشاره به گزارش نشریه مک لاتچیتس در مورد استفاده پمپئو از سفرهای اخیر خارجی خود برای تبلیغ انتخاباتی ترامپ نوشت: عمل مایک پمپئو شرم آور و مضر است. 

نشریه مک لاتچیتس (mcclatchydc) روز یکشنبه نوشت: وکلای پمپئو در حال آماده کردن سخنرانی وی در مجمع ملی جمهوریخواهان در اورشلیم هستند. 

وزیر امورخارجه آمریکا در حالی قرار است در مجمع ملی جمهوریخواهان سخنرانی کند که وی هم اکنون در سفر پنج روزه به کشورهای خاورمیانه است و مشاوران وی در حال آماده‌سازی تدابیر سخنرانی وی از طریق مجازی در این مراسم هستند. 

مجمع ملی حزب جمهوریخواهان روز دوشنبه در نخستین نشست خود، به طور رسمی دونالد جی ترامپ را با اکثریت آرا به عنوان نامزد انتخاباتی این حزب در رقابت‌ ریاست جمهوری امسال آمریکا برگزید. 

مجمع ملی جمهوریخواهان بعدازظهر دوشنبه با سخنرانی سناتور تیم اسکات، استیو اسکالیز و نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل آغاز شد. 

تنها ۷۰ روز به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده و اکثر نظرسنجی‌ها از احتمال پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات گزارش منتشر می‌کنند. 

با شیوع ویروس کرونا و ناکارآمدی دولت ترامپ در مهار این ویروس مرگبار، حتی جمهوریخواهان نیز تمایلی به حمایت از ترامپ در انتخابات آتی ندارند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =