ظرفیت‌های قزوین در ارتقای بودجه استان لحاظ شود

قزوین – ایرنا - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: استان قزوین تنها یک درصد جمعیت کشور را دارد اما از ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف برخوردار است و باید همه این توانمندی‌ها در ارتقای بودجه استان دیده شود.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمدبیگی روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی استان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، افزود: استان قزوین پنج درصد پروتئین کشور و ۱۰ درصد تخم مرغ ایران را تامین می‌کند و جزو پنج دشت مهم کشاورزی کشور است ولی در رتبه ۲۹ بودجه ایران قرار دارد.

وی اضافه کرد: متاسفانه استان قزوین در بودجه و انتقال آب از سد طالقان همچنان در محرومیت است و مناطق طارم و الموت استان از محرومترین مناطق کشور با ضریب محرومیت هشت هستند.

این نماینده افزود: برای تامین نهاده‌های دامی و بهسازی و مرمت راه‌های روستایی استان از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبارات ویژه درخواست داریم و اگر ۱۰۰ میلیون به راه‌های روستایی استان اختصاص یابد چندین برابر این اعتبار در استان کار خواهد شد.

محمدبیگی افزود: مردم استان قزوین بسته معیشتی و سبد کالا نمی‌خواهند و اگر راه و جاده استان درست شود گام‌های بلندی برای بی نیازی آنها صورت گرفته است.

وی با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین، افزود: از رییس سازمان برنامه و بودجه درخواست داریم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان برای تسریع در پیشرفت این طرح تصمیم گیری کنند چون اگر موج دوم کرونا شیوع یابد با کمبود شدید تخت بیمارستانی مواجه خواهیم شد.

این نماینده گفت: ضریب تخت بیمارستانی استان از نرم جهانی کمتر است و می‌توان برای تسریع در تکمیل این طرح با قرارگاه خاتم الانبیا قرارداد پیمانکاری منعقد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =