تاکید ایران بر حمایت از نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه

تهران- ایرنا- علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران بر آمادگی ایران در جهت استمرار حمایت از نشست‌های کمیته قانون اساسی سوریه بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

به گزارش دوشنبه شب وزارت امورخارجه، دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران و هیات همراه که برای شرکت در اجلاس روند آستانه در حاشیه سومین نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو حضور دارد امروز با سدات اونال معاون وزیر خارجه ترکیه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، دو طرف با اشاره به اصول مورد توافق کشورهای عضو روند آستانه مبنی بر احترام به حاکمیت ملی، وحدت و تمامیت ارضی سوریه، بر استمرار حمایت از روند سیاسی و گفت‌وگوهای سوری- سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

خاجی با اشاره به سفر هفته پیش خود به سوریه و دیدار با رییس جمهوری و سایر مقام‌های این کشور، بر آمادگی ایران برای استمرار حمایت از نشست های کمیته قانون اساسی بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

اونال معاون وزیرخارجه ترکیه نیز بر آمادگی کشورش در راستای استمرار گفت‌وگوها در چارچوب روند آستانه و مشورت دو کشور در این خصوص و سایر موضوعات منطقه‌ای را مورد تاکید قرار داد.

دو طرف در پایان ابراز امیدواری کردند که کمیته قانون اساسی سوریه کار خود را به صورت موفقیت آمیز دنبال کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =