گروسی وارد تهران شد

تهران- ایرنا- رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی لحظاتی پیش طبق برنامه‌ای از پیش تنظیم شده برای دیدار و گفت وگو با مقام‌های کشورمان وارد تهران شد.

به گزارش دوشنبه شب خبرنگار ایرنا، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بدو ورود به تهران در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مورد استقبال بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، اولین سفر گروسی به تهران در پست مدیرکلی آژانس در حالی انجام می شود که ایران پس از امضاء موافقتنامه برجام، همکاری نزدیک و سازنده ای در زمینه اجرای تعهدات خود با آژانس داشته و این نهاد بین المللی نیز با ارائه ۱۷ گزارش رسمی به آن اذعان کرده است.

در دوره جدید مدیریت آژانس رفتارهای این نهاد بین المللی در قبال ایران با فاصله گرفتن از رویکردهای حقوقی و فنی، سمت و سوی سیاسی به خود گرفته است.

سفر گروسی به ایران و گفت وگوی او با مقامات عالی کشورمان فرصتی دوباره به آژانس برای بازیابی نقش خود به عنوان یک نهاد بین المللی و زمینه ساز دستیابی به راهکارهای مشترک برای ایفای نقش نظارتی این سازمان با رویکردی غیر سیاسی و فنی است.

جمهوری اسلامی ایران که رکورد دار تعداد بازرسیهای آژانس از تاسیسات هسته ای اش می باشد بارها اعلام کرده که در حوزه فعالیتهای صلح آمیز هسته ای چیزی برای پنهان کردن ندارد و آماده تداوم همکاری سازنده در چارچوب مبانی حقوقی و فنی با آژانس است.

به طور قطع این رویکرد تا زمانی تداوم خواهد داشت که آژانس به تکالیف و وظایف حرفه ای خود پایبند باشد و بدنبال استفاده از حسن نیت ایران برای تحقق خواست و اراده باجگیران بین المللی نباشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =