آیت‌الله علم‌الهدی: برای تحقق فرمان رهبری پروتکل‌های بهداشتی را در مراسم عزاداری رعایت کنیم

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: برای تحقق فرمان رهبری باید پروتکل‌های بهداشتی را در مراسم عزاداری ماه محرم رعایت کنیم.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی روز دوشنبه در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی افزود: عزاداران حسینی باید بیانگر رعایت حقوق مردم باشند.

وی ادامه داد: مشهد مقدس نیازمند توجه بیشتری در خصوص برگزاری مراسم مذهبی است و دستور العمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا را باید همه هیات‌ها رعایت کنند زیرا تاکید مقام معظم رهبری بر آن است.

امام جمعه مشهد گفت: همیاران سلامت در پیگیری رعایت اصول بهداشتی بسیار موثر هستند که البته نیازمند همکاری تمام مردم است.

وی افزود: عزاداران باید طرح‌های مبتکرانه‌ای ارائه کنند تا بتواند جایگزین شیوه‌های گذشته عزاداری باشد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این سال ها خوب کار کرده است. اگر جوانان متدین و انقلابی در فضاهای مختلف شهر باشند، مردم با آنها همراه می‌شوند و حرمت فضاها حفظ می‌شود.

وی گفت: امسال با همراهی شهردار مشهد مراسم عزاداری ماه محرم در فضاهای باز شهر انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید نهادینه شود.

حسن جعفری از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیات‌های عزاداری قدردانی کرد و افزود: نظارت و بازرسی ما نشان می‌دهد تاکنون دستورالعمل‌ها به خوبی اجرا شده و تعداد اندکی از هیات‌ها که مراعات نکردند، تذکر گرفتند.

وی ادامه داد: به دنبال نهادینه‌سازی امر به معروف و نهی از منکر هستیم و از تمامی مدیران و فرمانداران می‌خواهیم با برنامه‌های این ستاد همکاری و پشتیبانی لازم را به عمل آورند.

در حاشیه این مراسم از نرم‌افزار تلفن همراه و نمایشگاه مجازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =