نماینده مجلس:استان قزوین از بیماری مزمن کمبود بودجه رنج می‌برد

قزوین – ایرنا – رییس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: این استان از بیماری مزمن کمبود بودجه رنج می‌برد که دلیل آن، ضعیف بسته شدن از ابتدای تشکیل استان بوده است.

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکالی مرادی روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی استان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، افزود: امسال بودجه عمرانی استان قزوین ۳۸۰ میلیارد تومان بسته شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص می‌یابد و با آن نمی‌شود استان را اداره کرد.

وی اضافه کرد: استان عقب ماندگی‌های زیادی در بخش‌های مختلف دارد و اگر می‌خواهیم این کاستی‌ها رفع شود باید بودجه استان افزایش یابد.

سیاهکالی افزود: باید شاخص‌ها و تنظیم بودجه استان به صورت منطقی و عقلانی مورد بررسی قرار گیرد چون استان قزوین از نظر درآمد رتبه ۱۳ کشور و از نظر بودجه رتبه ۲۹ را دارد.

این نماینده اضافه کرد: قزوین اولین یا دومین استان کشور بوده که مصرف آب شرب آن زیر سطحی است و از آب رو سطحی برخوردار نیست.

وی افزود: فاصله قزوین تا الموت و طالقان کمتر از ۲۰ کیلومتر است و باید پرسید که چرا نمی‌توانیم آب شرب را از این ارتفاعات به استان انتقال دهیم.

سیاهکالی اضافه کرد: احداث جاده قزوین به تنکابن کلید خورده و در اجرای این طرح تا روستای سپارده الموت مشکلی از نظر محیط زیست نداریم و امیدواریم کارگاه‌های عمرانی این منطقه تعطیل نشده و کار احداث جاده در استان قزوین به پایان برسد.

وی گفت: وضعیت جاده‌های استان بسیار بد است و رفع مشکلات آنها به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اگر ۱۰۰ میلیارد تومان در این زمینه به استان اختصاص یابد ۵۰ درصد وضعیت جاده‌های استان بهبود می‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =