کاهش نسبی آمار مبتلایان و افزایش دوباره فوتی‌های کرونا در استان اردبیل

اردبیل- ایرنا - آمار ابتلا و فوتی روزانه کرونا در استان اردبیل که به مدت سه هفته در اوج قرار داشت، طی روزهای اخیر به طور نسبی کاهش یافته اما امروز با وجود کاهش نسبی آمار مبتلایان، فوتی‌های کرونا در استان اردبیل دوباره افزایش یافت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، آمار فوتی‌های روزانه کرونا در استان اردبیل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که حدود سه هفته پیش به ۱۷ مورد در یک روز رسیده بود، به هفت نفر کاهش یافته ولی با توجه به جمعیت استان همچنان رقم بالایی محسوب می‌شود.

شواهد آماری اعلام شده از سوی مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نشان می دهد که در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، میزان ابتلای به کرونا در این استان کاهش یافته و از ۷۶ نفر بستری روزانه به ۲۶ نفر افت کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان را تشریح و اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۲۶ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شده و هفت نفر دیگر از مبتلایان جان باختند.

دکتر علیرضا رضایی‌بنا گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ نفر بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۶ نفر در اردبیل، یک نفر در پارس‌آباد، پنج نفر در مشگین‌شهر، سه نفر در خلخال و یک نفر در گرمی بستری و در حال مداوا هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۵۵ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۴ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۳۶ نفر با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان مرخص شدند.

وی با اشاره به قرار گرفتن استان اردبیل در پیک دوم شیوع کرونا اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و بیله‌سوار در وضعیت قرمز، شهرستان‌های مشگین‌شهر، خلخال، کوثر و گرمی در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سرعین، نمین و نیر در وضعیت زرد و شهرستان اصلاندوز در وضعیت سفید قرار دارند.

دکتر رضایی‌بنا، از  اهالی استان اردبیل خواست تا برای مهار بیماری کرونا، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

استان اردبیل پس از حدود سه هفته همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و با وجود کاهش نسبی تعداد مبتلایان جدید و میزان شیوع و مرگ و میر ناشی از کرونا، خطر گسترش دوباره کرونا در استان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =