استاندار : با توجه به وضعیت قرمز گیلان هموطنان به استان سفر نکنند

رشت - ایرنا- استاندار گیلان با اشاره به تاثیر مسافرت ها در شیوع کرونا تاکید کرد : با توجه به وضعیت قرمز استان هموطنان در شرایط کنونی از سفر به استان خودداری کرده و انجام آن را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش دوشنبه روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در گفت وگویی خبری افزود: وضعیت در برخی شهرستان های استان به ویژه مرکز گیلان قرمز است اما مردم استان با درک صحیح شرایط طی ایام اخیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداری پرداخته اند.

 وی با بیان اینکه از نظر علمی مراودات اجتماعی و ارتباط مردم با یکدیگر توسط کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی به عنوان مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا اثبات شده است، افزود: بارها از هموطنان خواسته و به تکرار می خواهیم که از مسافرت به جز در موارد اضطرار خودداری کنند.

 نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: اگرچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته در ایام نوروز و تابستان گیلان مقصد سفر گردشگران بوده امسال شاهد  سفرهای کمتری هستیم اما  به واسطه وضعیت قرمز استان و به جهت حفظ سلامت خانواده‌ها و هم استانی ها و نیز مسافران تاکید می کنیم از سفر به گیلان در تعطیلات پیش رو پرهیز شود.

 وی تصریح کرد: از گیلانیان دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) که براساس رسوم پیشین در چنین ایامی به استان سفر می کردند و اکنون خارج از استان هستند نیز انتظار است در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی امسال به زادگاه خود سفر نکنند و مسافرت را به زمان بهتری موکول نمایند.

 تاکنون بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت و درمان، ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۷۷۶ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =