۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83921349
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان رضوی روند کاهشی مبتلایان به کرونا را طی می‌کند

مشهد- ایرنا- رییس قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در استان خراسان رضوی گفت: این استان با رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک در شرایط کنونی روند کاهشی تعداد مبتلایان به کرونا را طی می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر  محمد حسین بحرینی  گزارش داد: این موضوع نباید باعث آسودگی خاطر و بی توجهی هم استانی‌ها به مسائل بهداشتی گردد، چراکه رعایت پروتکل های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال کرونا  همچنان  مورد تاکید است.
وی افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها و عدم تماس دستان آلوده با سطوح مخاطی بدن بهترین راهکار پیشگیری از ویروس کرونا است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در حوزه پیشگیری از بیماری نیز باید اقدامات موثری انجام شود چرا که در سال‌های اخیر به دلیل کنترل بیماریهای واگیردار در کشور حوزه بیماریهای واگیردار بسیار کوچک شده اما در این شرایط باید فعالیت و توان این حوزه افزایش یابد.
وی گفت: در حوزه درمان نیز باید دانشگاه به روند گذشته خود که در نظر گرفتن بیمارستان هایی برای بیماران عفونی است برگردد و به تخصص عفونی بیشتر توجه شود.
دکتر بحرینی افزود: در حال حاضر تمامی مراکز بهداشتی درمانی در شهرستان های زیرپوشش این دانشگاه به صورت غیرحضوری مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرند.
وی به بازدید های اینترنتی خود از شهرستانها و بیمارستانهای زیرپوشش اشاره کرد و ادامه داد: اگر فضای مجازی را کنترل کنیم می توانیم تا ۸۰ درصد، استفاده از این تکنولوژی را جایگزین سفرها و همایش‌ها کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر دارو و واکسنی برای بیماری کووید ۱۹ کشف نشده و براساس نظر متخصصان سازمان بهداشت جهانی حتی اگر دارویی برای آن کشف شود احتمال بروز ویروس‌های مشابه کرونا باز هم وجود خواهد داشت ، بنابراین باید سبک زندگی خود را طبق شرایط تغییر دهیم.

حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶.۵ میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند. 
دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این ویروس به ۲۰ هزار و ۷۷۶ نفر رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =