۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83921329
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از کمیته امداد استان یزد

یزد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: هم‌زمان با آغاز ماه محرم ۷۲ آشپزخانه "اطعام حسینی" به یاد ۷۲ شهید کربلا توسط کمیته امداد در سطح استان برای طبخ غذای گرم و توزیع در بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد راه‌اندازی و افتتاح شد.

به گزارش دوشنبه روابط عمومی کمیته امداد یزد، محمد شجاعان در مراسم افتتاح آشپزخانه اطعام حسینی در منطقه دو یزد پیرامون اجرای رزمایش ایران همدل، اطعام حسینی در استان یزد بیان کرد: با توجه به تجربیات حاصل از برگزاری و اجرای غرورآفرین ایران همدل، اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان، امید است در تداوم این حرکت خداپسندانه با مشارکت مردم نوع‌دوست استان یزد بار دیگر نمایشی از وحدت، همبستگی و ولایت مداری در پاسداشت خون سیدالشهدا و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را در قالب طرح "اطعام حسینی" شاهد باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد افزود: در این مرحله از رزمایش مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان همچنان نیازمند حمایت و همکاری مراکز نیکوکاری، ادارات، خیران حقیقی و حقوقی، مؤسسات، خیریه‌ها، هیئت‌های مذهبی، مراکز فرهنگی، ائمه جمعه و جماعات، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج مستضعفان، نیروهای جهادی و بسیجی برای اجرای بهتر و باشکوه‌تر "اطعام حسینی" در سطح استان هستیم.

 وی ادامه داد: این نهاد در اجرای این طرح توجه ویژه‌ای به حفظ کرامت و تکریم مددجویان و نیازمندان دارد و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در طبخ و توزیع غذا و بسته‌های معیشتی را مدنظر دارد.

شجاعان تصریح کرد: کمک‌های دریافت شده و غذاهای طبخ شده در سطح استان به‌صورت روزانه و با اولویت مناطق محروم توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۳۶۷۷۷۷۷۷ و همچنین گزینه‌های "اطعام حسینی" در بخش‌های نیکوکاری اپلیکیشن های بانکی برای دریافت نذورات نقدی مردم نیک‌اندیش استان یزد طراحی‌شده است.

سامانه چهاررقمی ۱۸۱۱ کمیته امداد استان یزد نیز برای راهنمایی و پاسخگویی به نیکوکاران جهت اهدای وجوهات نقدی و نحوه تحویل اطعام گرم و بسته‌های معیشتی در نظر گرفته‌شده است.

کمک ۹۴ میلیون تومانی کمیته امداد برای بیمه و درمان مددجویان بافقی

طی سه‌ماهه نخست امسال ۹۴ میلیون تومان در قالب بیمه مکمل و خدمات ویژه درمان، ارتقای شاخص بهداشتی مددجویان، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال، پرداخت سرانه حق بیمه‌های تأمین اجتماعی، پرداخت فرانشیز خدمات بستری، دارو، دندانپزشکی، خدمات ویژه سالمندان و بیماران صعب‌العلاج و هزینه بیماران نیازمند نگهداری و تأمین تجهیزات پزشکی درمانی هزینه شد.

ابوالقاسم طلائی، رئیس کمیته امداد شهرستان بافق با اشاره به مجموعه فعالیت‌های این نهاد در بخش، درمان، بیمه و بهداشت، گفت: طی سه‌ماهه نخست امسال ۹۴ میلیون تومان در قالب بیمه مکمل و خدمات ویژه درمان، ارتقای شاخص بهداشتی مددجویان، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال، پرداخت سرانه حق بیمه‌های تأمین اجتماعی، پرداخت فرانشیز خدمات بستری، دارو، دندانپزشکی، خدمات ویژه سالمندان و بیماران صعب‌العلاج و هزینه بیماران نیازمند نگهداری و تأمین تجهیزات پزشکی درمانی هزینه شد.

وی افزود: هم‌اکنون ۷۷ کودک کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه و ۱۱ مادر باردار یا شیرده بافقی از برنامه حمایتی این نهاد در قالب برنامه امنیت غذایی استفاده می‌کنند.

همچنین ۳۷ خانوار از مجریان طرح‌های اشتغال و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند.

ایجاد ۲۴ فرصت شغلی در بهاباد

رییس کمیته امداد بهاباد گفت: در چهارماهه سال جاری ۲۴ فرصت شغلی توسط کمیته امداد بهاباد برای مددجویان این شهرستان ایجاد شد.

حمید دهقان بهابادی با اشاره به رویکرد این نهاد برای توانمندسازی جامعه هدف تحت حمایت از طریق ایجاد اشتغال پایدار گفت: برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال ۸۴۰ میلیون تومان وام از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های عامل پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد در ادامه با اشاره به فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت این شهرستان در ارائه تسهیلات به نیازمندان، گفت: این صندوق طی چهارماهه نخست سال جاری ۵۴ فقره وام قرض‌الحسنه به مبلغ ۲۹۱ میلیون تومان درزمینهٔ کارگشایی به مددجویان و نیازمندان تحت حمایت این نهاد اعطاء کرد.

وی افزود: همچنین این نهاد ۱۹۰ میلیون تومان وام از طریق معرفی به بنیاد علوی به ۳۸ نفر از متقاضیان پرداخت کرده است.

رئیس کمیته امداد بهاباد از پرداخت ۴۹۰ میلیون تومان وام از طریق معرفی به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت: درراستای کمک به اقشار نیازمند ۹۸ نفر از سوی کمیته امداد بهاباد برای دریافت تسهیلات به بانک مهر معرفی شدند.

وی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به افراد جویای کار تا سقف ۵۰ میلیون تومان است که توسط بانک‌های عامل طبق مقررات پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته امداد بهاباد با اشاره به اینکه خیران، نیکوکاران و صاحبان صنایع برای ایجاد اشتغال با این نهاد همکاری دارند، گفت: ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از اولویت‌های کاری این نهاد است.

وی در خصوص آموزش مجریان طرح‌های خودکفائی این نهاد افزود: با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار منطقه به مددجویان در سال‌های گذشته ارائه‌شده است و این همکاری و آموزش‌ها همچنان ادامه دارد.

هم‌اکنون ۱۰۵۰ خانوار در قالب ۲۱۵۰ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان بهاباد استفاده می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =