سه خبر کوتاه در کهگیلویه وبویراحمد

گچساران-ایرنا سرپرست شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد گفت:-۲۰ پروژه مخابراتی این استان در هفته دولت افتتاح و یا کلنگ زنی می شوند.

سید محمد هادی امیری افزود: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: نصب و راه اندازی ۱۶ ایستگاه مخابراتی در روستاهای سرابتاوه، موردراز،بازرنگ بوستان باشت ، بیمارستان جلیل یاسوج ، گوشه ،سرآسیاب یوسفی، کت ماهورباشت، آهورک ازمهمترین این طرح هاست.
وی تصریح کرد: فیبر نوری باشت به گزنکان با اعتبار حدود پنج میلیارد ریال و نصب و راه اندازی سوئیچEWSD شهید رجایی شهرستان دنا از دیگر  پروژه های حوزه مخابرات است که در هفته دولت امسال  بهره برداری می شود.
وی افزود: در هفته دولت امسال ۲ طرح فیبر نوری یاسوج به سی سخت و یاسوج به کاکان با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال کلنگ زنی می شود.
سرپرست مخابرات منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پروژه فیبر نوری کزنگان به بناری با ۲۰درصد پیشرفت ،فیبر نوری بناری به چرام با ۵۰درصد پیشرفت و فیبرنوری بن پیر به آبشیرین با ۱۰درصد پیشرفت و اعتباری بالغ 18میلیارد ریال نیز از جمله طرح های در دست اجرای استان در حوزه زیرساخت های ارتباطی است.

کشف خودروی سرقتی در گچساران

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران از کشف خودروی سمند سفید سرقتی از سوی ماموران پاسگاه انتظامی آرو دراین شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید محمد موسوی اظهار داشت: درپی وقوع یک فقره سرقت  خودروسمند درگچساران موضوع ، شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس  این فرماندهی قرار گرفت.                          
وی افزود:ماموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و با انجام اقدامات اطلاعاتی وگشت زنی های هدفمند و استفاده از منابع و مخبرین درسطح حوزه استحفاظی خودرو را شناسایی کردند.

موسوی ابراز داشت:خودروی سمند سفید با 2 نفرسرنشین به محض مشاهده ماموران اقدام به فرارکرد که ماموران پاسگاه با استعلام پلاک خودرو مبنی برسرقتی بودن آن، خودرو سمند را تعقیب کردند.

وی افزود:راننده و سرنشین خودرو پس از طی مسافتی با استفاده از تاریکی هوا و وضعیت سختگذر بودن منطقه با جا گذاشتن خودرو متواری شدند.
موسوی ابراز داشت: خودروی مذکور جهت سیر مراحل قانونی به پاسگاه منتقل و شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار است.
فرمانده انتظامی گچساران از شهروندان خواست تا هشدار های انتظامی را جدی گرفته و از روشن گذاشتن و ترک خودروی بدون سرنشین  و یا از جاگذاشتن کلید روی خودرو بدون سرنشین خودداری کنند.

سمینار آنلاین آموزشی «قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا»  برگزار می شود

مسئول روابط عمومی واحد آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت: دوره آموزشی یک روزه‌ با عنوان «قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا» برگزار می شود.

محسن محقق افزود:این سمینار از ساعت ۱۰ تا  ۱۴ روز دوشنبه ۲۴ شهریور ماه امسال از طریق سمینار آنلاین برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حضور در این سمینار رایگان و برای عموم آزاد است افزود: شرکت کنندگان گواهینامه های معتبر موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران خواهند می کنند.

محقق ابراز داشت:متقاضیان ثبت نام در این رویداد آنلاین مشخصات خود شامل (نام و نام خانوادگی(به فارسی و انگلیسی)، نام پدر، شماره شناسنامه، محل صدور، کد ملی، مدرک تحصیلی، شماره تلفن همراه و تاریخ تولد) را به ترتیب و به فارسی به شماره ۵۰۰۰۴۶۵۲۱۸۵ جهت دریافت لینک این دوره آنلاین و صدور گواهینامه پیامک کنند. 

وی عنوان کرد:در این سمینار مباحثی از جمله استانداردهای کنوانسیون کیوتوی تجدید نظر شده در زمینه تسهیل تجارت، تسهیلات فعالان اقتصادی مجاز در گمرک ایران، تسهیلات قانونی بسته حمایت از تولید، صادرات و واردات، واژگان کاربردی موثر در فرایند اظهار تا ترخیص، آشنایی با برخی از اختیارات و تکالیف قانونی شرکتهای حمل و اظهار کنندگان و صاحبان کالا، قوانین مرتبط با ارزش‌گذاری کالاهای وارداتی و صادراتی و وصول حقوق ورودی، حقوق قانونی صاحبان کالا در تامین حقوق ورودی و عوارض صادراتی در رویه های مختلف، تکالیف و اقدامات قانونی در مواجهه با اختلافات احتمالی در فرایند اظهار تا پس از ترخیص و آشنایی با مصادیق تخلفات گمرکی و قاچاق اقدامات قانونی مرتبط، توسط آقای رضا گرزین (مدرس دوره های موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران، مدرس گمرک ایران) ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد:علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۲۲۷۹۵۳-۰۷۴ ، فکس ۳۳۲۳۴۳۵۵-۰۷۴ و ایمیل info@yasoujccim.ir تماس حاصل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =