۱۴۱ پروژه در بجنورد افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار بجنورد گفت: همزمان با هفته دولت، ۱۴۱پروژه در بخش‌های مختلف این شهرستان با صرف ۲ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال اعتبار و همچنین آورده سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

غلامرضا عوض زاده روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: از این تعداد ۱۰۳ پروژه در بخش دولتی با  صرف هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار و ۳۸ پروژه در بخش خصوصی با هزینه هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی، افتتاح مرکز جراحی قلب بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار، دانشکده داندان‌پزشکی با ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار و کلینیک تخصصی بیمارستان امام علی با ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار را از پروژه‌های شاخص در هفته دولت عنوان کرد.

فرماندار شهرستان بجنورد خاطرنشان کرد: در این دولت، هزار و ۶۵۷ پروژه در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره مشکل آب سد شیرین دره گفت: یکی از مشکلات شهروندن بجنورد این است که آب این سد، در هر بارندگی و با وقوع سیل، دچار کدورت می شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان مصرف آب شهروندان بجنورد، ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است که ۴۵۰ لیتر بر ثانیه از آب سد شیرین دره تامین می‌شود که در زمان وقوع سیل، به ناچار آب سد از مدار مصرف بجنورد قطع، و در این شهر با مشکل روبه رو می شویم.  

عوض زاده گفت: در این زمینه، قرار است با بهره برداری از طرح آبگیر شناور، برداشت آب از سطح سد انجام شود، با برداشت آب از تاج سد،  مشکل کدورت آب در زمان بارندگی ها و ورود سیل، رخ نخواهد داد.

فرماندار شهرستان بجنورد، برنامه ریزی برای گازرسانی به تمام روستاها را از رویکرد دولت و استاندار برای افزایش رضایت‌مندی مردم عنوان کرد.

وی، کمبود فضای آموزشی را از مشکلات بجنورد عنوان کرد و گفت: این شهرستان به لحاظ سرانه فضای آموزشی، از میانگین استان عقب است.

فرماندار شهرستان بجنورد خاطرنشان کرد: در این دولت، بیش از هزار و ۵۰ میلیارد ریال در حوزه‌ آموزشی این شهرستان اعتبار هزینه شده است.

وی در بخش دیگر در باره گلایه ها از دفن غیراصولی زباله ها در باباموسی بجنورد گفت: پیگیر هستیم تا ایستگاه میانی، به مکان دیگر منتقل شود و مشکل زباله ها در کوه باباموسی هم با مکان یابی جدید، حل شود.

عوض زاده با اشاره به اینکه مشکلات اجتماعی، یکی از معضلات مکان یابی برای دفن گاه است گفت: تلاش بر این است که مکان یابی دفن گاه با کمترین هزینه اجتماعی باشد.

وی گفت: سه مکان برای دفن گاه جدید،  شناسایی شده اس که یکی از آنان باید با تایید دستگاه های تخصصی، انتخاب شود

وی درباره گلایه سرمایه گذار پروژه هماگ گفت: این سرمایه گذار، مراجعه ای به ما نداشته است، به یقین در صورتی که مشکلات به فرمانداری منعکس شود، ما حمایت می کنیم.

 فرماندار شهرستان بجنورد درباره مشکل کمبود آرد گفت: امسال مشکل کمبود آرد، کمتر بوده است، در ماه مبارک رمضان، نسبت به ذخیره سازی ۲۰ درصد از آرد، توانستیم مشکل را مدیریت کنیم.

عوض زاده خاطرنشان کرد: از محل ذخیره آرد، ۹۰ تن از این محصول در روستاها توزیع شده است.

وی گفت: تاکنون در یک مرحله ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در مرحله دیگر، ۹۰۰  میلیون ریال اعتبار به این استخر اختصاص یافته امسال هم قرار است سه میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکلات این استخر اختصاص یابد.

وی درباره کمبود زمین برای ساخت مسکن در روستاهای حاشیه شهر بجنورد گفت: ساکنان در برخی از روستاها در حریم شهر، برای سمت توسعه، با کمبود زمین روبه رو هستند، در این زمینه اختلاف نظرهایی میان راه و شهرسازی و بنیادمسکن انقلاب اسلامی وجود دارد، این مشکل در برخی از روستاها در حال حل شدن است.

فرماندار شهرستان بجنورد درباره بازگشایی استخر کوثر گفت: این استخر به علت مشکلاتی و ایرادهایی به لحاظ فنی، تعطیل شده است.

شهرستان بجنورد ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =