تاکید وزیر دفاع یمن بر افزایش توان بازدارندگی در قبال متجاوزان

تهران-ایرنا- سرلشکر "محمد ناصر العاطفی" وزیر دفاع یمن شامگاه دوشنبه گفت: یمن با توان بازدارندگی بالا امروز بیش از هر زمان دیگر قادر است دشمن متجاوز را به فرار خفت بار وادار کند.

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی "المسیره" یمن ، العاطفی در جمع رزمندگان یمنی گفت: با دشمنی که تنها به دنبال تحمیل اشغالگری و تجاوزگری است و تنها زبان زور و نبرد را می‌فهمد،  هرگز سازش نمی‌کنیم،.

وی تصریح کرد: پیروزی پشت پیروزی را رقم خواهیم زد تا تمام خاک یمن را آزاد کنیم و ما جانمان را فدای وطنمان کرده‌ایم.

وزیر دفاع یمن افزود: به مردم یمن و آزادیخواهان این سرزمین وعده می‌دهیم هیچ اشغالگر یا متجاوزی در خاک این سرزمین باقی نخواهد ماند.

العاطفی تصریح کرد: امروز مردم ما برخی عوامل قدرت را در اختیار دارند که یمن را به یک قدرت مؤثر در منطقه تبدیل می‌کند.

اظهارات وزیر دفاع یمن چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمنی موفق شدند در یک عملیات برق‌آسا ۲۵۰ تن از تروریست‌های داعشی و القاعده را در مرکز یمن از پای درآوردند، گروهی از آنان را زخمی و برخی دیگر را به اسارت بگیرند.

سرتیپ "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز ۲۸ مردادماه با اعلام این خبر ،همچنین از پشتیبانی لجستتیکی ائتلاف متجاوز سعودی به مزدوران داعشی و عناصر القاعده خبر داده بود.

نیروهای جنبش انصارالله بعد از آغاز حملات کشورهای عضو ائتلاف ضربات کوبنده‌ای را متوجه آنها کرده اند و همین حملات موجب شده است تا از بین کشورهای ائتلاف مزبور اکنون فقط عربستان باقی بماند و مابقی آنها از ائتلاف خارج شدند.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت و بحرین، مراکش، مصر، اردن ، سودان و سومالی از اعضای این ائتلاف بودند که هر کدام به دنبال ادامه درگیری ها و مقاومت مردم یمن مجبور به خروج از ائتلاف شدند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی رو به رو کرده است، به‌گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =