استاندار اردبیل: جهش تولید با توسعه زیرساخت‌ها محقق می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: تحقق و عمل به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال در سایه آماده‌سازی زیرساخت‌ها و توسعه آن امکان‌پذیر است.

به گزارش ایرنا ،اکبر بهنامجو روز دوشنبه در بازدید از وضعیت زیرسازی خیابان‌های شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهارداشت: در سال جهش تولید باید ضمن حفظ منابع موجود در شهرک‌های صنعتی برای توسعه زیرساخت‌ها تلاش شود چرا که حفظ تولید لازمه جهش تولید است.

وی افزود: در هفته دولت دولتمردان با ارائه عملکرد و ارائه خدمات بیشتر می‌توانند ضمن افزایش راندمان تولید در تکمیل و احیای زیرساخت‌های اساسی برنامه‌ریزی کنند.

بهنامجو همچنین با اشاره به اینکه زیرساخت‌ها و معابر شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل نیاز به تعمیر اساسی دارند، گفت: این خیابان‌ها با مرور زمان از بین رفته و موجب گله‌مندی تولیدکنندگان شهرک و هیات امنا شده بود که با تامین اعتبار بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان علاوه بر تعمیر و بازسازی معابر، توسعه خیابان‌های شهرک صنعتی اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که سه ماه پیش در تهران با مدیرعامل شهرک‌های صنعتی کشور انجام شد، در طول سه ماه چهار پیمانکار انتخاب شده و در جبهه‌های مختلف عملیات اجرایی پروژه‌ها آغاز شده است.

او گفت: عملیات زیرسازی تا سه ماه آینده به اتمام می‌رسد و در صورت مساعد بودن وضعیت جوی آسفالت‌ریزی نیز انجام خواهد شد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه فاز سه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل احداث می‌شود، افزود: علاوه بر آن مشکل ظرفیت فاضلاب این شهرک تا سال آینده مرتفع می‌شود و امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌های اساسی، رونق تولید را در سال‌های آتی شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب نیز در دستور کار است، تصریح کرد: یک پیمانکار برای تصفیه‌خانه انتخاب شده و عملیات اجرایی ابنیه این تصفیه‌خانه شروع شده و در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

بهنامجو با اشاره به اینکه بنیاد مسکن استان یکی از پیمانکاران پروژه است، افزود: این بنیاد با هماهنگی سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان کارهای خوبی را در استان انجام می‌دهد و در این پروژه نیز آغاز خوبی دارد.

وی اضافه کرد: توسعه فضای سبز و افزایش نور معابر و شبکه‌های مختلف زیرساختی نیز در این اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است که با کمک خود صنعتگران و تولیدکنندگان شهرک، این اقدامات به نحو احسن تا سال آینده به اتمام می رسد.

استاندار اردبیل از چند واحد تولیدی فعال و راکد و همچنین پروژه‌های صنعتی و تولیدی بازدید و مشکلات را مورد بررسی قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =