مسکن، پرهزینه‌ترین و مهمترین نیاز مددجویان کشور است

قزوین – ایرنا – رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: مسکن، پرهزینه‌ترین و مهمترین نیاز مددجویان کشور بوده که در سال‌های اخیر گام‌های بلندی برای رفع آن برداشته شده است.

به گزارش ایرنا، سید مرتضی بختیاری روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی استان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، افزود: حمایت از محرومان رسالت همه مسوولان است چون آنها عائله خداوند هستند و باید برای رفع نیازهای آنها تلاش کرد.

وی با اشاره به احداث منازل مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، اضافه کرد: مسکن در سبد معیشتی خانوارها پرهزینه‌ترین و مهمترین نیاز است که امروز کلنگ احداث ۲ هزار واحد مسکونی با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در قزوین به زمین زده شد.

بختیاری با تشکر از همکاری بانک‌ها و موسسات مالی برای حمایت از مددجویان، افزود: در سال ۹۸ در استان قزوین چهار هزار و ۸۸۸ اشتغال با ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ایجاد شده و امسال نیز ایجاد پنج هزار اشتغال در استان با ۱۴۲ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه مدنظر قرار دارد.

وی با بیان اینکه در استان قزوین خیران عزیزی وجود دارند که باید از آنها صمیمانه تشکر کنیم، گفت: یک خیر در شهرک صنعتی کاسپین در دو مرحله ۹۰ مددجوی استان را مشغول به کار کرده است که آن را به عنوان یک الگو در استان و کشور مطرح کرده ایم.

این مسوول با تشکر از وحدت و هماهنگی که در استان وجود دارد، افزود: اختصاص هفت میلیارد تومان برای مددجویان استان قزوین که فاقد ضامن بانکی هستند را از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست داریم تا مددجویان دارای شغل اما بدون ضامن از بانک دست خالی بر نگردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =