ساختمان نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بینالود بهره‌برداری شد

مشهد- ایرنا- همزمان با دومین روز هفته دولت ساختمان نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بینالود در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز دوشنبه در این مراسم گفت: بوستان طبیعت پردیسان دارای سه فاز شرقی، میانی و غربی است و امروز شاهد بهره‌برداری از ساختمان اداری نمایندگی حفاظت محیط زیست این شهرستان هستیم که در فاز مدیریتی بوستان طبیعت پردیسان واقع شده است.

تورج همتی افزود: مرکز تحقیقات زیست محیطی و کلینیک حیات وحش نیز در دو فاز دیگر این بوستان واقع شده و در هر سه فاز تمامی امکانات لازم و خدمات عمومی گردشگری طبیعی پیش‌بینی شده و زیرساختهای لازم نیز در هر سه فاز برای ایجاد یک بوستان طبیعت محور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: اهمیت مسایل مربوط به محیط زیست، استقرار شهرک صنعتی طوس به عنوان یکی از بزرگترین شهرکهای صنعتی کشور و از طرفی تمرکز رستورانها و مجموعه‌های گردشگری در این شهرستان که به نوعی منطقه ییلاقی و پرتردد به شمار می‌رود، ضرورت توسعه خدمت رسانی درحوزه نظارت و پایش را در دو مقوله محیط زیست انسانی و طبیعی در این شهرستان دوچندان ساخته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با اشاره به اهم اقدامات اجرایی صورت گرفته در بوستان پردیسان گفت: تأکید بر استفاده از مصالح بوم آور و سازگار با زیست بوم در توسعه زیرساختهای این بوستان مد نظر بوده و  امیدواریم سرمایه گذار بخش خصوصی با قابلیت های طبیعی منطقه آشنا باشد و بتوانیم با بهره گیری از توان تخصصی کارشناسان حوزه حفاظت محیط زیست و همراهی بخش خصوصی، شاهد ایجاد بزرگترین بوستان طبیعت محور در شرق کشور باشیم.

وی افزود: احداث ساختمان اداری این نمایندگی از سال ۹۶ آغاز شده و هم اکنون با ۳۵۰ متر مربع زیربنا و هزینه بالغ بر هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.
فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز هم در این مراسم با اشاره به ضرورت حفاظت از طبیعت و توجه به مولفه های محیط زیستی گفت: در این شهرستان شهرک صنعتی توس با هزار واحد صنعتی ۴۰ هزار نفر و شهرک ماشین ابزار نیز با ۳۰۰ کارخانه و واحد تولیدی پنج هزار نفر را در خود جای داده‌اند و علاوه بر ۲۰۰ واحد تولیدی و بسته‌بندی با ۲ هزار شاغل در این شهرستان، در سطح دیگری از تقسیم‌بندی ۳۰۰ کارگاه مبل سازی در طرقبه و شاندیز مشغول فعالیت هستند که از جمله مشاغل و اصناف ویژه این منطقه به شمار می‌روند. 

سیدحسن حسینی میانگین تعداد اشتغال در واحدهای صنفی طرقبه شاندیز را ۲ برابر میانگین استان دانست و افزود: شمار واحدهای صنفی در این شهرستان پنج هزار و ۴۰۰ واحد است و ۲۵ هزار نفر نیز در این واحدها مشغول کار هستند و براساس آمار شمار ساکنین این شهرستان حدود ۸۰ هزار نفر است که این تعداد در دو شهر طرقبه و شاندیز و ۴۰ روستای دارای دهیاری سکونت دارند، همچنین در مجموع، ۱۵ آبادی طرقبه شاندیز، روستای هدف گردشگری محسوب شده و ییلاقی و گردشگرپذیر هستند و همگرایی خوبی بین دو منطقه وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =