مسؤول یمنی: هیچ کشوری بدون اراده فلسطین حق عادی‌سازی روابط با اسرائیل را ندارد

تهران-ایرنا-رییس حزب کنگره مردمی یمن عصر دوشنبه اعلام کرد که هیچ کشوری خارج از اراده مردم فلسطین، حق عادی‌سازی روابط با اسرائیل را ندارد.

به گزارش ایرنا از المیادین، صادق أمین أبوراس افزود: مسأله فلسطین مسأله یک کشور خاص نیست، بلکه آرمان بیش از یک میلیارد مسلمان است به همین خاطر هیچ‌کس حق ندارد که تصمیم عادی سازی با رژیم صهیونیستی را خارج از اراده مردم فلسطین بگیرد.

وی افزود: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نباید توسط آنهایی صورت گیرد که هیچ کاری برای ملت فلسطین انجام نداده‌اند.
اشاره ابوراس به امارات است که ۲۳ مردادماه با نظارت آمریکا طرح عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را علنی کرد.
مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.
رییس حزب کنگره مردمی یمن همچنین از فلسطینی‌ها خواست که اختلافات را کنارگذاشته و تنها مکتب خود را خداوند و فلسطین قرار دهند و از هرگونه وفاداری به کشورهای خارجی خودداری کنند.
ابوراس در بخش دیگری از سخنانش به پیروزی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان البیضا در مرکز یمن علیه گروه‌های تروریستی داعش القاعده اشاره کرد و افزود: هیچکس تصور نمی‌کرد این پیروزی به این سرعت صورت گیرد.
وی افزود: پیروزی نیازمند جانفشانی است و ما در کنگره مردمی با تمام قدرت حامی جبهه‌های جنگ هستیم و همچنان از یمن در برابر تجاوز و تعدی متجاوزان دفاع می‌کنیم.
سرتیپ "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز ۲۸ مردادماه اعلام کرد که بیش از ۲۵۰ نفر از عناصر تروریستی شامل اعضای داعش و القاعده توسط ارتش و کمیته‌های مردمی در استان البیضاء مرکز یمن، کشته، زخمی و اسیر شدند.
سریع همچنین از پشتیبانی لجستتیکی ائتلاف متجاوز سعودی به مزدوران داعشی و عناصر القاعده خبر داده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =