۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۱
کد خبرنگار: 2235
کد خبر: 83921265
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره برداری ۱۰پروژه کشاورزی و توسعه روستایی در رضوانشهر

رشت - ایرنا - ۱۰ پروژه کشاورزی و توسعه راه روستای شهرستان رضوانشهر همزمان با دومین روز از هفته دولت با حضور مسئولان و امام جمعه شهرستان بهره برداری شد.

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت : هفت طرح مهم و عام المنفعه جهاد کشاورزی این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال همزمان با دومین روز هفته دولت به بهره برداری رسید.

 مهندس مسعود رزاقی افزود: این طرح ها شامل کانال انتقال آب روستای شادکو، احداث کانال بتنی به طول ۷۰۰ متر در روستای صفر محله پره سر، بهسازی و لایروبی آببندان ها به مساحت  حدود ۲۵ هکتار در مناطق سیابیل، خوشابر و لکه پشته، چنگریان، رینج محله، سکام، کیشه خاله و کلاب است.

 وی همچنین گفت: علاوه بر این ساخت اتاقک پمپاژ و حوضچه مکش و نصب متعلقات، احداث خط انتقال برق برای حدود ۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی و یک هزار و ۶۰۰ متر لوله انتقال آب از دیگر طرح های اجرا شده است.

 مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر افزود: برای اجرای این طرح ها با هدف بهره مندی ۴۱۴ خانوار در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر، مبلغ ۱۹ میلیارد و ۷۴۰میلیون ریال هزینه شده است.

  رئیس اداره بنیاد مسکن رضوانشهر هم در زمینه سه طرح توسعه روستایی بهره برداری شده گفت: این سه طرح شامل آسفالت معابر روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۲.۵ میلیارد ریال است که بیش از ۸۵۰ خانوار روستایی از مزایای آن بهره مند شده اند.

مرتضی آفتابی بیان کرد: این پروژه های عمرانی در سطح روستاهای پلنگ پاره، طارمسرا و دارسرا با هدف تسهیل تردد مردم این مناطق از محل اعتبارات ملی و سایر منابع اجرا شده است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =