ساخت سومین خانه جوانان خراسان جنوبی در قاینات آغاز شد

بیرجند - ایرنا - ساخت سومین خانه جوانان خراسان جنوبی همزمان با دومین روز هفته دولت با حضور معاون استاندار در شهرستان قاینات آغاز شد.

کلنگ احداث خانه جوانان در شهرستان قاینات روز دوشنبه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان به زمین زده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: خانه‌های جوانان مرکز رشد اجتماعی جوانان است و امروز افتخار داریم کلنگ احداث سومین خانه جوانان استان در شهرستان قاینات به زمین خورد.

حسن عزیزی افزود: این پروژه در فضایی به متراژ ۴۰۰ متر مربع با اعتبار بیش از سه میلیارد تومان اجرا و راه‌اندازی خواهد شد.

همچنین اولین پروژه ورزشی از ۱۰ پروژه افتتاحی اداره کل ورزش و جوانان استان در هفته دولت امروز در روستای محمدآباد علم به بهره‌برداری رسید و یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار به شهرستان قاینات افتتاح شد.

ساخت زمین چمن مصنوعی روستای محمدآباد علم سال ۱۳۹۵ آغاز و امروز به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان، تقدیم جوانان این منطقه شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ایجاد و راه‌اندازی پروژه‌های سبک و زودبازده ورزشی در روستاهای استان می‌تواند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی را ایفا کند.

عزیزی تصریح کرد: مجموعه ورزش و جوانان استان افتخار دارد در ایام پر خیر و برکت هفته دولت تعداد ۱۰ پروژه ورزشی را با اعتبار بیش از ۶۵ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان به خصوص روستاهای دور افتاده و مرزی به بهره‌برداری برساند.

وی افزود: تا پایان دولت با احتساب این ۱۰ پروژه، تعداد ۳۷ پروژه ورزشی اعم از سالن‌های چند منظوره ورزشی، استخر سرپوشیده و چمن مصنوعی فوتبال در شهرستان‌های استان افتتاح می‌شود.

وی گفت: تعداد هفت چمن مصنوعی فوتبال در هفته دولت افتتاح می‌شود و این پروژه در راستای تفاهم‌نامه مجموعه وزارت ورزش و جوانان استان و بنیاد مستضعفان کشور، احداث و راه‌اندازی شد.

همچنین ساختمان اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات و تماشاخانه آفتاب با اعتبار یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

ساخت این ساختمان در ۲ طبقه و با زیربنای ۳۴۰ متر مربع از سال ۱۳۹۶ شروع و هفته دولت امسال افتتاح شد.

عملیات اجرایی و بهره‌برداری از سه طرح فرهنگی و ورزشی با اعتبار ۲ میلیارد و ۹۲۳ میلیون تومان عصر امروز (دوشنبه) با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی در شهرستان قاینات آغاز شد.

همچنین صبح امروز در دومین روز هفته دولت پنج طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

هفته دولت امسال ۱۲۰ پروژه با اعتبار ۹۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در شهرستان قاینات افتتاح می‌شود.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۰۰ کیلومتری شمال بیرجند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =