نگران انتقال ویروس کرونا به دانش آموزان در سرویس مدارس هستیم

بندرعباس- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: نگرانی ما از بازگشایی مدارس، خطر انتقال ویروس کرونا به دانش آموزان در سرویس مدارس است.

دکتر حسین فرشیدی روز دوشنبه به مناسبت روز پزشک در دیدار با مسوول کمیته بهداشت آموزش وپرورش استان، افزود: باید با برنامه ریزی مطلوب، مدون و مستمر  نگرانی و اضطراب والدین دانش آموزان را کاهش داده و موجبات  آرامش و امنیت را در جامعه فراهم کنیم.
وی بیان داشت: روند کووید ۱۹ در هرمزگان  به جز  میناب رو به کاهش است و برای بازگشایی مدارس و برگزاری کلاس‌ها به صورت نیمه حضوری بهتر خواهدشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: آموزش وپرورش با این حجم بالای مخاطب باید خیلی جلوتر به سیستم الکترونیکی مجهز می‌شد و بسیاری از ارائه خدمات این دستگاه از جمله برگزاری آزمون و برخی از آموزش‌های قابل ارائه نیز در فضای مجازی برگزار و تصحیح اوراق و کاغذ از چرخه آموزش کاهش می‌یافت.
وی افزود: البته در بازدیدهای صورت گرفته از آزمون‌های کنکور سراسری به خوبی نمایان بود که آموزش و پرورش تجربه خوبی در مبارزه با بیماری کرونا بدست آورده است.
فرشیدی یادآورشد: آموزش وپرورش و علوم پزشکی ۲ دستگاه مکمل یکدیگر هستند که یکی تربیت و دیگری سلامت نیروی انسانی را بر عهده دارد.
 وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش بستری شدن بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، هم اکنون وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در هرمزگان رو به کاهش است، به گونه ای که تعداد افراد بستری در استان به زیر ۲۰۰ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha