پرداخت نزدیک به ۸۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در نقاط مختلف استان پرداخت شده است.

عزیز سهندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان به یک‌هزار و ۱۹۵ نفر از متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه در آذربایجان غربی پرداخت شده که نشان دهنده پرداخت میانگین حدود ۶۷ میلیون ریالی به هرکدام از آنان است.

وی اضافه کرد: میزان تسهیلات اعطایی قرض‌الحسنه به نیازمندان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد بیشتر شده که رقمی قابل توجه به نظر می رسد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی ادامه داد: این تسهیلات در بخش های اشتغال مددجویان، تعمیر مسکن، کمک به رفع مشکلات درمانی و حل مسائل و مشکلات مددجویان و نیازمندان آذربایجان‌غربی بوده است.

سهندی گفت: مردم آذربایجان‌غربی از آغاز فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت آذربایجان‌غربی تا پایان چهارماهه سال جاری، ۱۴۳ هزار و ۳۷۹ مورد سپرده گذاری با مبلغ چهارهزار و ۶۰۰ میلیون ریال در این صندوق انجام داده‌اند.

وی افزود: اهتمام در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، جذب سپرده‌های خیران و تحقق کامل اهداف بودجه ۹۹ از اهم  برنامه‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی تا پایان امسال است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۱۸۸ هزار نفر از جمعیت آذربایجان غربی در قالب حدود ۹۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =