۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83921244
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک ۱۱ میلیارد ریالی خیران ورزش یار در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه گفت: خیران ورزش یار با کمک ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی خود ۱۵ زمین چمن مصنوعی فوتبال را در نقاط مختلف استان احداث کردند که جای تقدیر دارد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان کرمانشاه، «صابر رحیمی» روز دوشنبه اظهار داشت: احداث این زمین های چمن مصنوعی باعث رشد ۱۹ صدم مترمربعی سرانه فضای ورزشی در استان شد، کاری که در شرایط عادی نزدیک به ۱۰ سال طول می کشید.

وی گفت: نقطه قوت احداث این زمین های ورزشی، قرار گرفتن در نقاط روستایی و کم برخوردار شهری بود تا جوانان این مناطق نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

رحیمی در ادامه از فعالیت ۴۲۲ هیأت ورزشی در استان اشاره کرد و گفت: ۴۹ هیات از این تعداد استانی و ۳۷۳ هیات نیز شهرستانی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همچنین به رشد ۲۳ درصدی جذب ورزشکاران سازمان یافته اشاره کرد و گفت: براساس اعلام هیأت پزشکی ورزشی استان کرمانشاه،در پایان سال گذشته ۸۰ هزار و ۳۰ ورزشکار بیمه شده داشته ایم که ۵۲ هزار و ۲۹۲ نفر را آقایان و ۲۷ هزار و ۷۳۸ نفر را نیز بانوان تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: براساس این آمار فوتبال، ژیمناستیک، تکواندو، کشتی، کاراته، کمیته‌های تخصصی ورزش همگانی، بازی‌های بومی و محلی، انجمن ورزش‌های رزمی و بدنسازی و پرورش اندام بیشترین میزان جذب ورزشکار در استان کرمانشاه را داشته اند.

رحیمی در ادامه به عملکرد این اداره کل در حوزه جوانان طی ۲ سال اخیر اشاره کرد و گفت: در زمینه تقویت طرح‌ها و برنامه‌های ملی استان در وزارت ورزش و جوانان ۱۰۰ درصد رشد، در زمینه حمایت مالی از طرح‌های سمن‌ها ۵۱۴ درصد، در زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی قبل از ازدواج ۵۸ درصد، در زمینه توسعه کمی تأسیس مراکز تخصصی مشاوره‌ای ازدواج و خانواده ۱۰۰ درصد و برگزاری برنامه‌های متنوع هفته جوان ۷۹ درصد رشد نسبت به ۶ سال گذشته داشته ایم.

این مقام مسوول همچنین میزان تسهیلات پرداختی ازدواج به جوانان در سال گذشته را ۸۱۷ میلیارد و ۸۱۱ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۴۱۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.