پرداخت ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به تداوم اجرای طرح اعطای تسهیلات برای آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع بیماری کرونا در استان گفت: تاکنون ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت شده است.

محمدرضا آمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۲ هزار و ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه آسیب دیدگان از کرونا به این استان اختصاص یافته که میزان سود آن ۱۲ درصد و مدت پرداخت آن ۲۴ ماه با مدت تنفس سه ماهه است.

وی اضافه کرد: پرداخت این تسهیلات از اول تیر برای بخش های کارفرمایی و خویش فرمایی و از ۱۷ تیر نیز برای غیربیمه ای ها آغاز شده است.

وی از تشکیل ۱۵ هزار و ۲۸۵ پرونده در این خصوص در آذربایجان غربی خبر داد و اضافه کرد: میزان تسهیلات درخواستی در قالب این پرونده ها، ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۱۳ دستگاه اجرایی و بانک ها، مسوول اجرایی شدن این طرح در استان هستند، ادامه داد: ضرب‌الاجلی برای دستگاه های اجرایی برای شناسایی متقاضیان واقعی در نظر گرفته شده تا در صورت تمایل، افراد حائز شرایط با تکمیل مدارک به بانک ها معرفی شده و تسهیلات را دریافت کنند یا در صورت تمایل نداشتن، تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: در این قالب، رانندگان و غیربیمه‌ای‌ها ۶۰ تا ۸۰ میلیون ریال، بنگاه های اقتصادی برای هر کارگر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال، واحدهای کارگری تعطیل شده اجباری ۱۶۰ میلیون ریال برای هر کارگر پرداخت می شود.

آمیان افزود: در این خصوص، تسهیلات ویژه ای نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده که در نظر نگرفتن چک های برگشتی و بدهی های بانکی بین ماه های فروردین تا خرداد امسال از جمله اینهاست.

به گزارش ایرنا، تسهیلات کرونایی با هدف جبران خسارات ناشی از تعطیلی های ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =