۱۳۹۵ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در مشهد پرداخت شد

مشهد- ایرنا- فرماندار مشهد گفت: تاکنون هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

محمد رضا هاشمی روز دوشنبه در نشست خبری هفته دولت افزود: از مجموع تسهیلات بانکی پرداخت شده به واحدهای آسیب دیده از کرونا در خراسان رضوی سهم شهرستان مشهد ۶۵ درصد بوده است.
وی ادامه داد: با پرداخت این تسهیلات، اشتغال ۱۱ هزار و ۵۴۸ نفر در مشهد تثبیت و از بیکار شدن این افراد آسیب دیده از کرونا جلوگیری شد، همچنین از مجموع اشتغالهای تثبیت شده در استان سهم مشهد ۵۶ درصد بوده است.

فرماندار مشهد همچنین از فعال شدن ۴۰۰ تیم یک یا دو نفره با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی دهه نخست محرم خبر داد و گفت: این گروهها ضمن بازدید از اماکن مختلف و مراسم عزاداری بر رعایت شیوه نامه های ستاد ملی مقابله با کرونا نظارت می‌کنند.

وی افزود: علاوه بر این، نیروهای آموزش دیده همیاران سلامت نیز در هیات‌های مذهبی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت دارند.

هاشمی به درپیش بودن تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و ادامه داد: اعمال ممنوعیت سفر به مشهد در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در اختیار ستاد ملی کروناست و ما نیز نظر خود را به ستاد استانی منعکس می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون آبرسانی به ۳۰ روستای شهرستان با تانکر انجام می‌شود گفت: در راستای تلاش دستگاههای اجرایی برای رفع مشکل کم آبی در روستاها، امسال در حوزه اعتبارات بخش آب شهرستان ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص داده شد و مقرر شده است ۲۲ چاه برای تامین آب روستاهای کم آب حفر شود و علاوه بر تامین ۸۰ کیلومتر خط انتقال، تعدادی از مخازن آب در این مناطق تجهیز، مرمت یا ساخته شود که اکنون این اقدامات در دست انجام است.

فرماندار مشهد افزود: همزمان با هفته دولت ۱۵۶ پروژه با هزینه ۲۳ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع پروژه‌های یاد شده، ۱۲۸ پروژه مربوط به بخش مرکزی، ۱۹ پروژه مربوط به بخش رضویه و ۹ پروژه نیز مربوط به بخش احمدآباد است.
هاشمی گفت: از مجموع اعتبار هزینه شده در پروژه های هفته دولت، مبلغ ۳۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی، ۱۷۸ میلیارد ریال از اعتبارات ملی استانی، هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی، ۹ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال از منابع داخلی دستگاهها، ۱۱۰ میلیارد ریال از تسهیلات بانکی و ۱۱ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال نیز از سایر منابع تامین شده است.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومتر مربع مساحت متشکل از سه بخش مرکزی، احمد آباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۶۵ روستاست.

کلانشهر مشهد نیز با ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی این شهرستان واقع است.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ظهر امروز (سوم شهریور ماه) ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۷۷۶ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha