بهره‌برداری از ۱۵ طرح عمرانی در شهرستان‌های مرزی نهبندان و زیرکوه

بیرجند - ایرنا - ۱۰ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان زیرکوه و پنج طرح کشاورزی در شهرستان نهبندان به بهره‌برداری رسید تا این ۲ شهرستان مرزی خراسان جنوبی هم از طرح‌های دومین روز هفته دولت سهیم باشند.

به گزارش ایرنا ۱۰ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در شهرستان زیرکوه به بهره‌برداری رسید.

فرماندار زیرکوه در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: پروژه ۲۰۰ متر شبکه برق فشار متوسط و یک دستگاه پست هوایی و روکش آسفالت ورودی روستای بارنجگان، یک دستگاه آب شیرین کن، چهار طرح آب و فاضلاب در روستاهای بخش شاسکوه، مرکزی و زهان و آبرسانی به شهرک گمنج از جمله طرح‌های افتتاحی شهرستان است.

محمدحسین عربشاهی افزود: بیش از ۱۰ هزار خانوار شهری و روستایی از مزایای این طرح‌ها برخوردار شدند.

وی بیان کرد: همچنین عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی فوتبال در روستاهای بمرود، اردکول، اسفاد، پایهان، پردان و فخران با اعتبار ۷۱۰ میلیون تومان آغاز شد.

همزمان با دومین روز هفته دولت پنج طرح کشاورزی در شهرستان نهبندان با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار نهبندان گفت: این طرح‌ها شامل یک پروژه‌ آبیاری کم فشار با حجم عملیات آبیاری ۶۰ هکتار و چهار طرح احیا و مرمت قنات به حجم عملیات ۲ هزار و ۱۴ متر است.

مجید بیکی ادامه داد: هزار و ۹۵۲ خانوار شهرستان از مزایای طرح‌های افتتاحی در دومین روز هفته دولت برخوردار شدند.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد که نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند و حاجی آباد مرکز زیرکوه در ۱۵۸ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان از دوم شهریور همزمان با شروع هفته دولت در استان خراسان جنوبی آغاز شد که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha