سه طرح از مصوبات سفر استاندار به شهرستان درمیان افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - همزمان با دومین روز هفته دولت سه طرح عمرانی و زیرساختی از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان درمیان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به بهره‌برداری رسید.

فرماندار درمیان روز دوشنبه در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: این تعداد طرح‌ با اعتبار ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اجرا شد و هزار و ۴۰۰ خانوار از مزایای آنها بهره‌مند شدند.

حسینعلی بخشی بیان کرد: آبرسانی به روستای شیرگ ججگ با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان درمیان بود که در بازه زمانی ۶ ماه با همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرا شد.

وی اجرای مخزن ۲۰ مترمکعبی به همراه لوله‌گذاری، حفر و تجهیز یک حلقه چاه، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ آب و پنج کیلومتر خط انتقال به روستا را از مشخصات فنی این طرح ذکر کرد.

فرماندار درمیان گفت: آبرسانی به روستای شیرگ ججگ به عنوان مطالبه دیرینه مردم این روستا تحقق یافت و قبل از این آب روستا به وسیله تانکر سیار تامین می‌شد.

وی همچنین از افتتاح پل ۶ دهانه چهار متری ورودی روستای نوغاب بخش مرکزی خبر داد و گفت: تکمیل پل روستای نوغاب از مصوبات سفر استاندار به شهرستان درمیان بود که از سال ۱۳۹۵ نیمه تمام مانده و با همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی به بهره‌برداری رسید.

بخشی بیان کرد: برق‌رسانی به روستای گل نی نیز با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومان و بهره‌مندی ۲۲ خانوار روستا از نعمت برق افتتاح شد و این پروژه هم از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان درمیان بود و مطالبه دیرینه مردم روستا تحقق یافت.

وی ادامه داد: قبل از این روستای گل نی با پنل‌های خورشیدی به صورت موقت برق‌دار بود.

معاون استاندار خراسان جنوبی بدو ورود به شهرستان درمیان در روستای شیرگ ججگ بر سر مزار شهید گرانقدر موسی طوری حضور یافت و به مقام شامخ این شهید ادای احترام کرد.

وی همچنین با خانواده این شهید بزرگوار دیدار و گفت و گو کرد.

شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =