انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی اراک برای سومین بار برگزار نشد

اراک - ایرنا - انتخابات آخرین هیات رئیسه دوره پنجم شورای اسلامی کلانشهر اراک عصر دوشنبه برای سومین بار به دلیل رسمیت نیافتن نشست این شورا برگزار نشد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست گفت: اولین نشست انتخابات هیات رئیسه  این شورا به دلیل بیماری رئیس آن  و بار دوم به دلیل بیماری ۲ نفر از اعضا و ترک جلسه از سوی علی‌جعفر محصولی، حامد آجرلو و علیرضا مرادی به حد نصاب نرسید.

سعید نادری افزود:  نشست روز جاری  نیز به دلیل بیماری  ۲ نفر  از اعضا و مرخصی  علی‌جعفر محصولی و خروج حامد آجرلو و علیرضا مرادی از صحن به حد نصاب نرسید و این انتخابات برگزار نشد.

وی ادامه داد: رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک  باید از طریق نامه این مهم را به اطلاع مقامات مسئول برساند در غیر این صورت اعضای شورا با نوشتن نامه و امضای آن این امر را به اطلاع مقامات می رسانند.

معاون سیاسی فرمانداری اراک نیز در این نشست گفت: با توجه به استفساریه قانون شوراها هیات رئیسه فعلی از یکم شهریور ماه نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.

علیرضا زارعی افزود: عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه  باید از سوی  رئیس شورا به اطلاع مقامات مسئول برسد در غیر این ضورت اعضا می‌توانند اقدام کنند.

یک عضو دیگر شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست گفت: عمر یکساله هیات رئیسه کنونی تمام شده و نباید برنامه‌ریزی جدیدی داشته باشد.

فرزانه رحمتی افزود: اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک 11 نفر هستند ولی حتی سه نفر آنان نمی‌توانند دور هم جمع شوند.

وی ادامه داد: ایرج رضایی( عضو شورا) در راه آمدن به شورای اسلامی کلانشهر اراک است و با رسیدن وی این نشست به حد نصاب می رسد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: ایرج رضایی کرونا دارد و آمدن وی سلامتی دیگران را با خطر مواجه می‌کند.

کاوه فلک‌افلاکی افزود: در صورتی که ایرج رضایی وارد صحن شورا شود، اینجانب صحن را ترک می کنم.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر  زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =