افتتاح ۷۷ طرح  همزمان با دومین روز هفته دولت در بوکان

مهاباد- ایرنا- همزمان با دومین روز از هفته دولت ۷۷ طرح عمرانی، خدماتی، ورزشی و آموزشی با حضور نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری و مسوولان اجرایی در بخش سیمینه به بهره‌برداری رسید.

بخشدار بخش سیمینه روز دوشنبه در آیین بهره برداری از این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در این روز ۲۳ طرح مخابراتی، ۵۰ واحد مقاوم سازی منزل مسکونی روستایی، اسفالت معابر روستایی، ۲ واحد فضای آموزشی، یک واحد پرورش گوسفند داشتی و مرکز اصلاح نژاد دام به بهره برداری رسید که برای اجرای این طرح‌ها در مجموع ۹۸ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

جمال محمدی افزود: در این روز سایت همراه اول در روستای "ناچیت"به نیابت از  ۲۳ طرح مخابراتی، به بهره برداری رسید که با افتتاح این طرح مشکل آنتن دهی این مناطق رفع شد که برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۵۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: منزل مسکونی مقاوم سازی شده در شهر سیمینه به نیابت از ۵۰ واحد دیگر به بهره برداری رسید که برای آنها در مجموع ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دولتی به متقاضیان پرداخت شده است.

بخشدار بخش سیمینه افزود: ۲ واحد فضای آموزشی پنج کلاسه و یک کلاسه به ترتیب در شهر سیمینه و روستای حصاربلاغی توسط خیّر تهرانی و بوکانی به بهره برداری رسید که برای اجرای آنها در کل هفت هزار و ۴۸۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی از افتتاح یک واحد پرورش گوسفند داشتی و مرکز اصلاح نژاد دام خبرداد و افزود: این طرح در زمینی به مساحت پنج هزار و ۴۰۵ متر مربع احداث شده که ظرفیت اسمی آن ۳۰۰ راس بره اصلاح نژاد احداث که برای چهار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

"محمدی" ادامه داد: در این روز  مراحل اجرایی  کانال آبهای سطح در روستایی  ناچیت و مجموعه ورزشی چمن مصنوعی شهر سیمینه در مجموع با ۲۷ میلیارد ریال آغاز شد.

شهرستان بوکان دارای ۲ بخش سیمینه و مرکزی است .

۲۵ طرح عمرانی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی شاخص طی هفته دولت در مجموع با ۴۸۶ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =