هفته دولت ۱۸۹ طرح در مناطق روستایی استان تهران افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری تهران گفت:همزمان با هفته دولت، ۱۸۹ طرح در مناطق مختلف روستایی استان تهران با ارزش ۱۵۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

معصومه پروندوار روز دوشنبه در حاشیه افتتاح سالن ورزشی روستای عبدل‌آباد ورامین به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع ۸۷۱ طرح عمرانی استان تهران که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، ۱۸۹ طرح با ارزش ۱۵۷ میلیارد تومان در مناطق روستایی استان تهران افتتاح می‌شود که این طرح‌ها سهم مهمی در توسعه روستاهای استان ایفا می‌کنند.
وی افزود: این طرح‌ها از محل اعتبارات ارزش افزوده دهیاری‌ها شامل سالن‌های ورزشی، راه‌ها، طرح‌های خدمات رسان و زیرساخت‌های مناطق روستایی می‌شود.
وی گفت: اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در مناطق روستایی ،نشان از اهمیت ویژه روستائیان به عنوان تأمین کننده غذای مورد نیاز مردم دارد و دولت نیز تلاش کرده تا با اختصاص اعتبارات بسیار مناسب از محل مالیات بر ارزش افزوده، شرایط زندگی آنان را ارتقاء داده و از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری کند.
پروندوار اظهار کرد: امروز مهمترین وظیفه مسوولان روستایی، در کنار تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز زندگی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است از این رو، بخشی از اعتبارات روستایی به ایجاد شغل در این مناطق اختصاص پیدا کرده است.
وی گفت: اشتغال و ارتقاء سطح اقتصادی روستائیان، مانعی بزرگ برای مهاجرت روستانشینان به شهر محسوی می‌شود ازاین روز، تلاش مسوولان روستاها به اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار معطوف شود.
با حضور استاندار تهران ۴ پروژه کشاورزی، یک مدرسه خیرساز و یک باب سالن ورزشی روستایی در ورامین افتتاح شد.
دوم تا هشتم شهریور به یاد شهیدان رجایی و باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
در روز ۸ شهریور ۱۳۶۰ شهیدان محمدعلی رجایی رییس جمهوری و محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت به همراه گروهی از اعضای هیات دولت در انفجار دفتر نخست وزیری به شهادت رسیدند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =