تعلیق نشست کمیته قانون اساسی سوریه به خاطر ابتلای سه نفر به کرونا

تهران-ایرنا- فعالیت‌های سومین دور نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو به سبب ابتلای ۳ نفر از اعضای شرکت‌کننده در این نشست، ‌ به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش ایرنا به نقل از اعلام عصر دوشنبه شبکه خبری المیادین، سومین دور نشست کمیته قانون اساسی سوریه درباره بررسی و اصلاح بندهای اساسی مربوط به قانون اساسی این کشور در فضای مثبتی به پایان رسید.

طبق این گزارش، ‌ گفته می‌شود سه نفر از اعضای شرکت کننده در میان هیات‌های حاضر به کرونا مبتلا بودند و به همین دلیلی ادامه جلسه به حالت تعلیق در آمد.

سومین دور فعالیت کمیته بررسی قانون اساسی سوریه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو، از امروز (دوشنبه) آغاز شد.

دور اول و دوم کارگروه تدوین قانون اساسی سوریه به ترتیب، ۱۳ آبان و ۴ آذر ۱۳۹۸ در ژنو برگزار شد.

براساس توافق‌های قبلی ترکیب اعضای کمیته یاددشده شامل ۵۰ نماینده دولت سوریه، ۵۰ نفر از مخالفان و ۵۰ نفر از گروه‌های جامعه مدنی و مستقلین این کشور است.

تغییر قانون اساسی سوریه یکی از اقداماتی است که در جریان حل بحران این کشور از سوی مخالفان دولت براساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد همواره به عنوان یکی از خواسته‌های مهم در جریان نشست‌های آستانه و سوچی مطرح و از سوی کشورهای ضامن برای حل این بحران دنبال شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد هم ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۴ قطعنامه شماره ۲۲۵۴ را با عنوان «نقشه راه عملیات انتقال سیاسی در سوریه»  با اجماع اعضاء تصویب کرد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ شاهد فعالیت های عناصر تروریست مورد حمایت برخی کشورهای غربی، عربی و رژیم صهیونیستی است و آنان در طول ۱۰ سال گذشته خسارت های سنگینی را به زیرساخت های این کشور وارد کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha