۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 83921143
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰ بیمار کرونایی در قزوین بستری هستند

قزوین - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین از بستری شدن ۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: ۶۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش ایرنا، دکتر پیمان نامدار بعدازظهر دوشنبه در جلسه کارگروه ستاد پیشگیری از کرونا استان با بیان اینکه روند افزایشی این بیماری در قزوین همچنان وجود دارد، اظهار  اشت: طی ۲ هفته گذشته علت بستری شدن ۴۸ درصد افراد، استفاده نکردن از ماسک اعلام شده است.
وی، استفاده از ماسک را در کنار رعایت سایر دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله و پیشگیری از این بیماری موثر دانست و افزود: اگر بتوانیم اجتماعات خود را کاهش دهیم و در فضاهای بسته و ارتباطات اجتماعی حضور کمتری داشته باشیم به طور قطع سرعت شیوع این ویروس کاهش خواهد یافت.
نامدار، علت ۴۱ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا را تماس و یا ارتباط مستقیم با فرد کرونایی اعلام کرد و گفت: ۳۲ درصد از بیماران کرونایی نیز دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.
وی ادامه داد: ۳۰.۸ درصد مبتلایان به کرونا در مراکز شلوغ و پرتجمع مانند بازار حضور داشته، ۲۶.۹ درصد نیز با دارا بودن علایم این بیماری به بیمارستان مراجعه کرده و در عین حال نیز ۲۰ درصد افراد مبتلا شده در ادارات و یا بانک‌ها حاضر بوده و ۱۶ درصد افراد هم به واسطه بیماری غیر از کرونا به بیمارستان مراجعه داشته‌اند.
به گفته وی، هم اکنون بیش از  ۷۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند و به طور طبیعی در این وضعیت باید امیدوار به کاهش روند این بیماری باشیم اما تعداد مبتلایان همچنان رو به افزایش بوده که باید مراقبت‌ها را تقویت کنیم.
وی، هزینه درمان هر بیمار کرونایی را یک تا ۲۵ میلیون تومان اعلام و تصریح کرد: بیماران تنها هزینه فرانشیز درمان و بخشی از داروهای خود را پرداخت می‌کنند و مابقی هزینه‌ها از سوی دولت انجام می‌شود.
نامدار یادآور شد: در حال حاضر مهمترین دغدغه و نگرانی، بی‌توجهی شهروندان نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و حضور در مراکز پرجمعیت است که انتظار داریم این هشدار جدی گرفته شود.
وی تاکید کرد: ستاد مقابله با کرونا باید پیش از بازگشایی مدارس نظارت کاملی بر سرویس و بوفه مدارس داشته باشد و با برنامه‌ریزی جامع و مدون به استقبال سال تحصیلی جدید برویم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: هم اکنونی شهرهای قزوین و تاکستان در وضعیت هشدار قرار داشته، شهرستان‌های البرز، آبیک و بویین زهرا در شرایط نارنجی و آوج نیز در وضعیت سفید قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =