هیات‌های مذهبی رعایت کننده نکات بهداشتی در یزد تجلیل می‌شوند

یزد- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: هیات‌ها و تشکل‌های دینی که در ماه محرم نسبت به رعایت نکات بهداشتی در برگزاری برنامه‌های خود عنایت داشتند شناسایی و به نحو مناسب معرفی و تجلیل می‌شوند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی روز دوشنبه در جلسه‌ای که با حضور مسوولان با هدف بررسی وضعیت هیات‌ها در چند روز گذشته از محرم برگزار شد افزود: استفاده از ماسک، رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری در برگزاری مراسم‌ها ملاک قدردانی از هیات‌های مذهبی است .

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته شاهد همکاری خوب هیات‌های مذهبی در امر برگزاری برنامه‌ها هستیم و تا پایان محرم حسینی باید همراهی همگان و بهخصوص روسای هیاتها با متولیان در عمل به مقررات بیشتر شود.

این مسوول اظهار کرد: هم‌اکنون در مجموع شاهد روند خوبی در برگزاری عزاداری‌ها در استان هستیم و باید در روزهای آینده به خصوص در تاسوعا و عاشورا این وضعیت برای پیشگیری از کرونا ادامه داشته باشد.

نجیمی گفت: تامین ماسک و آب معدنی مورد نیاز برای هیات‌ها و عزاداران حسینی با تخفیف ویژه در دستور کار است که طی روزهای پیش‌رو پیش‌بینی و اقدام لازم با همکاری خیران صورت می‌گیرد .

الزام به استفاده مستمر عزاداران از ماسک ، ضدعفونی محل قبل و بعد از برگزاری مراسم و علامت گذاری مکان استقرار هر یک عزاداران با فاصله ۲ متری از هر طرف از ضوابط عزاداری ماه محرم امسال است . 

استان یزد یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =