ایرانیان مقیم چین به کادر درمانی تربت‌جام اقلام بهداشتی اهدا کردند

مشهد- ایرنا- فرماندار تربت‌جام گفت: ایرانیان مقیم کشور چین اقلامی بهداشتی به کادر درمان بیماران کرونایی این شهرستان اهدا کردند.

مرتضی حمیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارسال یک محموله ۲۰ کارتنی از انواع ماسک، لباس حفاظت فردی از جمله اقلامی است که از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان از سوی خیران و نیکوکاران ایرانی در کشور چین به این شهرستان ارسال شده است.

وی ادامه داد: مردم خونگرم تربت‌جام با تشکیل ستاد مردمی مبارزه با کرونا بر اساس نیازهای دانشکده علوم پزشکی این شهرستان اقلام مورد نیاز آنها را تهیه و در اختیار مراکز درمانی منطقه قرار می‌دهند.

فرماندار تربت‌جام گفت: خیران این شهرستان از همان نخستین روزهای بستری شدن بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستانهای تربت‌جام با برداشتن گام‌های بلند و تشکیل ستاد مردمی مبارزه با کرونا توانستند تاکنون بیش از یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال به صورت نقدی به دانشکده علوم پزشکی این شهرستان اهدا کنند و در خرید برخی تجهیزات پزشکی مورد نیاز در حوزه درمان بیماران کرونایی سهیم بوده و برخی از نیکوکاران هم به صورت مستقیم و خودجوش در این امر خداپسندانه شرکت کرده‌اند.

وی به بسته های اهدایی استانداری خراسان رضوی به کادر درمانی این شهرستان اشاره کرد و افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون ۳۰۰ بسته اقلام مصرفی از سوی استانداری خراسان رضوی به پرستاران و کادر درمانی تربت‌جام اهدا شده که ارزش ریالی هر بسته افزون بر ۶ میلیون ریال است.

حمیدی از آمادگی ۱۰۰ درصدی مراکز درمانی تربت‌جام در صورت افزایش بیماران مبتلا به این ویروس خبر داد و گفت: بیمارستان های سجادیه، مهر مادر و ارتش با ظرفیت افزون بر ۱۹۰ تخت مجهز و خوابگاههای دانشجویی و دانش آموزی در آمادگی کامل به سر می‌برند و در حال حاضر با همکاری خوب مردم این منطقه وضعیت بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان نسبت به هفته های گذشته ثابت و آمار مبتلایان روند کاهشی داشته است.

وی از مردم شهرستان تربت‌جام خواست همچنان استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

شهرستان تربت‌جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =