افتتاح پنج طرح‌ صنعت آب و برق به ارزش ۳.۲ هزار میلیارد تومان

تهران - ایرنا - عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پنج پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۲۹۲ میلیارد تومان فردا (سه‌شنبه) در هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو در استان البرز انجام می‌شود.

به‌گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، پروژه‌های که در البرز افتتاح می‌شوند شامل آغاز عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج و بهره‌برداری از ۲ هزار و پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور از ۵ نقطه، حفر و تجهیز چاه و خطوط آبرسانی شهری در استان البرز، توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب انشعاب‌ها در کرج و هشتگرد و آبرسانی به ۱۴ روستا در استان است.
 از مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها که از محل منابع داخلی، بودجه دولتی و صندوق توسعه ملی تامین شده، ۳۵ میلیارد تومان برای آغاز عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج بوده و مابقی برای دیگر پروژه‌ها هزینه شده است و با اجرای این پروژه‌ها در مجموع برای ۲۸۸ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌شود.
 
این گزارش حاکی است، دو هزار و ۲۳۰پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور شامل افزایش شبکه خود نگهدار فشار ضعیف هوایی به ۴۵ درصد کل شبکه و رشد ۱۶ درصدی در نصب ادوات تولید پراکنده است که با هدف کاهش تلفات، افزایش قدرت مانور، بهسازی اتصال‌های شبکه و کاهش مشهود در نرخ خاموشی مشترکان اجرا شده‌اند.
 
همچنین واحد سوم تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج با ظرفیت ۵۰۰ لیتر در ثانیه و یک بار مخزن با هدف تامین آب شرب ۱۹۲ هزار نفر اجرا می‌شود.
 
عملیات حفر و تجهیز چاه و خطوط آبرسانی شهری هم شامل ۶ حلقه چاه، ۴ کیلومتر خط انتقال و یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی جمعیت ۹۲ هزار و ۹۰۰ نفری در استان البرز را پوشش می‌دهد.
 
پروژه توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب انشعاب‌ها در کرج و هشتگرد هم شامل اجرای عملیات لوله‌گذاری فاضلاب در اقطار ۲۵۰ تا ۷۰۰ میلی‌متر از جنس پلی‌اتیلن دو جداره فاضلابی و ۶۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب با هدف افزایش جمعیت زیر پوشش شبکه فاضلاب و به تبع آن افزایش سطح بهداشت مردم و حفظ محیط زیست به بهره‌برداری می‌رسد.
 
عملیات آبرسانی به ۱۴ روستا نیز شامل بازسازی ۶۷۴ فقره انشعاب و اصلاح و بازسازی ۱۴ کیلومتر شبکه توزیع است که پنج هزار و ۴۹۳ خانوار با جمعیت ۱۷ هزار و ۶۰۳ نفر را زیر پوشش برده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =