میدان یا خیابانی در یزد به نام مرحوم "حسین سعادتمند" نامگذاری می شود

یزد-ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه مرحوم حسین سعادتمند فقط متعلق به یزد نیست و صدای ماندگار وی بعد از ثبت میراث معنوی کشور بعنوان چهره کشوری و ملی مطرح است گفت: به پاس تلاش‌های وی میدان یا خیابانی در شهر یزد به نام این نوحه‌خوان شهیر مزین خواهد شد.

به گزارش ایرنا، غلامعلی سفید روز دوشنبه در نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد افزود: با توجه به پیشنهاد اعضا در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد، میدان یا خیابانی به نام این مرحوم نامگذاری خواهد شد.

وی تصریح کرد: چند منطقه شهری برای این منظور مشخص شده که در صحن علنی روز چهارشنبه شورای شهر یزد نسبت به رای گیری اعضا اقدام خواهد شد تا پس از رای اعضا این نامگذاری انجام شود.

به گفته وی با توجه به اینکه در سال گذشته و اوایل محرم صدای ماندگار مرحوم حسین سعادتمند به ثبت میراث معنوی کشور رسید لذا در نظر داریم در صحن علنی روز چهارشنبه از خانواده این نوحه خوان صاحب سبک یزدی قدردانی کنیم. 

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: یزد حسینیه ایران همواره به عشق و ارادت مردم به امام حسین (ع) زبانزد است و در این ایام هرکجا که پا بگذاریم و حضور یابیم مجلس روضه‌ای برپا می‌شود و هر چند به دلیل کرونا محدودیت‌هایی در سال جاری وجود دارد اما این عشق و ارادت به خاندان اهل بیت (ع) همیشگی است و نسل به نسل منتقل شده و خواهد شد. 

همچنین ونوس عامری، عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد در این نشست گفت:  در سال اول شروع کار  این شورا،  منزل مسکونی و زادگاه مرحوم سعادتمند در محله لرد کیوان یزد  بنام ایشان نامگذاری شد و اکنون خانه فرهنگ بنام  مرحوم سعادتمند نامگذاری شده است و شخصیت این نوحه خوان شهیر یزدی، شخصیت ملی است و لذا چند محل بررسی شده و پیشنهاد می‌شود که روز چهارشنبه  در حضور خانواده ایشان مصوب  شود.

همچنین عباس ملازینلی، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در این نشست اظهار داشت: طی تفاهم انجام شده با فرید سعادتمند آهنگساز و هنرمند یزدی مقرر شده آثار پنج نفر از نوحه خوانان صاحب سبک یزدی و از جمله آثار مرحوم حسین سعادتمند در یک  مجموعه فاخر تهیه  و  برای عموم مردم  عرضه شود و برای نسل‌های بعد و آیندگان نیز  ماندگار باشد. 

در این نشست و با توجه به رای‌گیری جدید کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر یزد و انتخاب اعضای جدید، با رای‌گیری انجام شده در چهارمین سال شورای اسلامی شهر یزد، غلامعلی سفید بعنوان رییس، ونوس عامری بعنوان نایب رییس و الهه جورابی بعنوان منشی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد و به اتفاق  آرا انتخاب شدند، همچنین عباسی هرفته و ابوترابی نیز دو عضو دیگر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد هستند. 

مرحوم حسین سعادتمند نوحه خوان شهیر محله فهادان یزد در سال ۹۳ به دیار باقی شتافت؛ سعادتمند عمری را در خدمتگذاری اباعبدالله الحسین گذراند و با صدای دلنشینش یاد و خاطره قیام ابا عبدالله الحسین را پاس داشت .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =