نخستین واحد تولید پارچه الیاف شیشه‌ای کشور در دلیجان به بهره‌برداری رسید

خمین -  ایرنا - نخستین واحد تولیدی پارچه الیاف شیشه‌ای کشور روز دوشنبه به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار مرکزی، مسئولان استانی و محلی در شهرک صنعتی دلیجان به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی با ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و یک میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی دیار شده و  برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاده کرده است.

استاندار مرکزی در آیین بهره‌برداری از این واحد تولیدی گفت: ظرفیت تولید سالیانه این واحد یکهزار و ۵۰۰ تن است و صرفه جویی یک و نیم دلاری ارز برای کشور دارد.
سید علی آقازاده با بیان اینکه این واحد کشور را از واردات پارچه الیاف شیشه‌ای بی نیازمی‌کند، افزود: تولید این محصول یک موفقیت بزرگ صنعتی در شرایط تحریم است.
وی بیان کرد: در برنامه ریزی‌های اقتصادی، تولیدی، صنعتی،  اجتماعی و فرهنگی نباید به اتفاقاتی که در آمریکا رخ می‌دهد امیدوار باشیم بلکه باید به توان داخلی توجه کنیم.
آقازاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی قوانین پیچیده و ضوابط مانند تار عنکبوت به دور صنعت و تولیدکننده تنیده شده که تنها با بیان آنها در تریبون‌ها، مشکلات تولیدکنندگان حل نمی‌شود و رفع  قوانین دست و پاگیری که  یکدیگر را نقض می‌کنند به کار عملیاتی نیاز دارد.
استاندار مرکزی اضافه کرد: به عنوان مثال در صنعت و معدن اقداماتی می شود که با قوانین منابع طبیعی درگیر است و سرمایه‌گذار ناامید از سرمایه گذاری در تولید می‌شود.
استاندار استان مرکزی ادامه داد: قوای مقننه، قضایی و مجریه با همکاری یکدیگر باید کار عملیاتی برنامه‌ریزی شده و دقیق را انجام دهند.
آقازاده با بیان اینکه  قوانین ضد و نقیض اجازه نمی‌دهند هنر تولیدکننده و سرمایه گذار به نتیجه برسد، افزود: مدیرعامل سابق شهرکهای صنعتی استان مرکزی با استفاده از اختیارات خود تخفیفی را داده است و هیچ جرم دیگری مرتکب نشده و اگر جرمی از وی پیدا کردید، من استعفا می دهم.

باید خود تحریمی‌ها را دو بزنیم
نماینده مردم دلیجان و محلات نیز گفت: با توجه به تحریم‌های دشمنان بر ضد ملت ایران ، در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی نیاز است خودتحریمی ها هم دور بزنیم.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی افزود : بانک‌ها باید تعامل و همکاری لازم برای پرداخت تسهیلات با نرخ کم را به فعالان اقتصادی داشته باشند چرا که پرداخت وام با کارمزد بالا به نفع صاحبان صنایع نیست و تولید را با موانع جدی مواجه می کند.  
وی با بیان اینکه  در حال حاضر میزان بدهی دولت تنها به بانک مرکزی ۹۷هزار میلیارد تومان است گفت :  محصولاتی که خودمان در کشور مولد آن هستیم، نباید اجازه واردات داشته باشند و این امر نشان می دهد که قرارگاه واحدی برای فرماندهی وجود ندارد.  
نماینده مردم دلیجان و محلات تاکید کرد: قانون عطف ماسبق نیست و بسیاری از دستورالعمل ها خلاف قانون است و نباید فقط بخشی از قوانین را اجرایی کرد.
حجتالاسلام سلیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تولیدکنندگان باعث شکستن تحریم ها شدند از این رو باید گام های موثری در راستای رفع موانع موجود بر سر راه آنها برداشته شود.
نماینده مردم دلیجان و محلات اظهار داشت: در سال پایانی دولت باید قوه مجریه را همراهی کرد و در سال جهش تولید چرخ تولید را با سرعت بیشتری به حرکت در آورد.

شهرستان دلیجان در جنوب استان مرکزی با ۵۰ هزار نفر جمعیت، ۴۰۰ واحد صنعتی در چهار شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =