مناطق محروم کرمان مورد حمایت بانک رفاه قرار می‌گیرد

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه مسئولیت‌های اجتماعی بانک رفاه طی ماه‌های اخیر در زمینه محرومیت زدایی در استان‌های مختلف کشور گفت: در نشست مشترک مسئولان این استان با مدیرعامل بانک رفاه قرار بر این شد از ظرفیت و حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم این بانک در کرمان استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا ، محمدرضا پورابراهیمی روز دوشنبه در  بازدید از روستاهای بخش شهداد و نشست مشترک مدیرعامل بانک رفاه کشور و مسئولان استانی و شهرستان کرمان در شهداد افزود: از مدیران ارشد این بانک در راستای مسئولیت های اجتماعی بانک رفاه برای حضور در استان کرمان دعوت شد.
وی اظهار داشت: شهداد در شهرستان کرمان در فاز نخست به عنوان منطقه ای برای انجام اقدامات محرومیت زدایی توسط بانک رفاه انتخاب و امروز از مناطق روستایی این منطقه، مشکلات مردم، طرح های گردشگری و کشاورزی بازدید شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از بررسی موضوع و تببن مواضعی که از سوی مسئولان در بخش کشاورزی، گردشگری و موضوعات مختلف در حوزه های اقتصادی مطرح شد در نهایت جمع بندی بر این شد از ظرفیت حمایت ها مستقیم و غیر مستقیم بانک رفاه در کرمان استفاده کنیم.
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تسهیلات در بخش های مختلف از جمله مسکن و کشاورزی و راه اندازی واحدهای بازرگانی برای امر حمایت از صادرات محصولات کشاورزی شهداد در زمینه تولید سیر و خرما که دو محصول استراتژیک منطقه محسوب می شود از جمله تصمیمات اتخاذ شده در نشست با مدیرعامل بانک رفاه کشور بود.
پورابراهیمی تاکید کرد: انجام اقدامات با رویکرد حمایتی توسط شرکت های وابسته به بانک رفاه در کشور که کار را به صورت تخصصی دنبال می کنند با هدف توزیع محصولات کشاورزی شهداد در سطح ملی و صادرات این محصولات یکی از مباحث اصلی نشست با مدیرعامل بانک رفاه بود.
وی افزود: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بانک رفاه اقدام بسیار خوبی است که انجام شده و این امر مورد توافق قرار گرفته است.
وی به حمایت های بانک رفاه در زمینه اشتغال، تولید و بخش های اقتصادی اشاره و تصریح کرد: حمایت در بخش های اجتماعی نیز توسط این بانک مورد توافق قرار گرفت و در این راستا توافق شد بانک رفاع به منظور تکمیل ۳۳ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در این منطقه کمک کند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در حوزه مسائل مربوط به بخش کشاورزی نیز قرار شد شهداد از طریق قرارگاه سازندگی بسیج و سپاه ثارالله استان کرمان مورد حمایت قرار گیرد.
وی افزود: امیدواریم در طول هفته های آینده آغاز طرح بهبود بازسازی و لایه روبی قنوات کشاورزی در حوزه شهداد در سطحی مشخص با حمایت بانک رفاه آغاز شود.
وی تاکید کرد: مجموع اقدامات انجام و برنامه ریزی شده توسط بانک رفاه به بهبود شرایط اقتصادی، اشتغال، معیشت و مهاجرت معکوس اهالی شهدا کمک خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =