۴۳ طرح صنعتی، گردشگری و عمرانی در تالش افتتاح شد

آستارا - ایرنا - ۴۳ طرح صنعتی، تولیدی، گردشگری، عمرانی و برق‌رسانی شامل کارخانه آرد، سردخانه و مرکز بسته‌بندی محصولات کشاورزی و طرح‌های تقویت و توسعه انرژی برق با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان و مقامات محلی، بمناسبت هفته دولت در شهرستان تالش افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان روز دوشنبه در آئین افتتاح کارخانه آرد در شهرک کشلی بخش کرگانرود شهرستان تالش گفت: صنایع وابسته به کشاورزی در سطح استان، قابلیت سرمایه گذاری و توسعه را دارند و باید در آنها سرمایه گذاری و کارآفرینی شود.

محمود قاسم نژاد یاد و خاطره شهدای دولت را گرامیداشت و افزود: امکان فراوری محصولاتی نظیر کیوی و توسعه سردخانه های تولیدات کشاورزی در تالش وجود دارد و در این شهرستان کارهای خوبی در این رابطه انجام گرفته است.

فرماندار تالش نیز در این آئین با تبریک هفته دولت، گفت: برای ساخت کارخانه آرد بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال هزینه و زمینه اشتغال ۴۵ نفر در مرحله نخست آن فراهم شده است.

سید عیسی مهدوی در حین افتتاح سردخانه و مرکز بسته بندی محصولات کشاورزی در روستای خواجه کری بخش مرکزی تالش نیز اظهار کرد: برای این طرح ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه شده و این طرح با ظرفیت بسته بندی و ذخیره سه تن محصول، زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم کرده است.
وی در بهره برداری از ۳۷ پروژه امور برق تالش در روستای مطالع سرای بخش حویق این شهرستان نیز گفت: این پروژه ها شامل پست های هوایی، تبدیل فشار ضعیف سیمی به خودنگهدار جهت تقویت برق، نصب ترانس، احداث خط ۲۰ کیلو وات هوایی و طرح های تقویت برق در نقاط مختلف شهرستان است که امروز به صورت تجمیعی با حضور معاون استاندار افتتاح می شود.

فرماندار تالش ادامه داد: برای اجرای این طرح ها ۶۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است و در کل در شهرستان تالش بمناسبت هفته دولت، حدود ۲۳۲ پروژه عمرانی و اقتصادی با ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار، آماده شده بود که امروز ۴۳ مورد آن به بهره برداری رسید.

هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و محمدرضا باهنر نخست وزیر، با انفجار دفتر نخست وزیری توسط اعضای منافقین به شهادت رسیدند و ایام شهادت این دو شخصیت ارزنده و ماندگار در تقویم جمهوری اسلامی ایران، هفته دولت نام گرفت.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و با بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =