عملیات اجرایی احداث بند خاکی لاله‌زار آغاز شد

کرمان - ایرنا - عملیات اجرایی احداث بند خاکی "حسینعلی میرزا" لاله زار از توابع شهرستان بردسیر در استان کرمان امروز دوشنبه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ضمن تشریح عملیات آبخیزداری که هدف آن مدیریت بارش ها در راستای کاهش خسارات سیلاب  و افزایش سطح سفره های آب زیرزمینی است افزود: حوزه آبخیز لاله زار بردسیر بیش از ۴۹ هزار هکتار وسعت دارد که در آن حدود ۱۰ بند شامل هفت بند خاکی و سه بند سنگی ملاتی با اعتبار ی بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

مهدی رجبی زاده افزود: عملیات احداث بند خاکی لاله زار موسوم به حسینعلی میرزا توسط شرکت مهندسین مشاور آب بندان گواشیر بزودی اجرا خواهد شد و امید می رود ظرف ۲ تا سه ماه آینده به مرحله بهره برداری برسد.

وی اظهار داشت: ۲ بند سنگی ملاتی نیز پیشتر و با حضور وزیر جهاد کشاورزی در منطقه باغابر شهرستان بردسیر به بهره برداری رسید.

بند خاکی لاله زار به صورت تراکمی و با حجم عملیات خاکی بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ متر مکعب و سنگی ملاتی حدود یک هزار متر مکعب و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

جمالی معاون عمرانی وزیر کشور نیز پروژه های در دست احداث در شهرستان بردسیر را جزو شاخص ترین پروژه های بازدید شده در استان کرمان توصیف کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =