۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83921060
۰ نفر

برچسب‌ها

تعدادی از پرسنل اورژانس میبد به کرونا مبتلا شدند

یزد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان میبد از مبتلا شدن تعدادی از پرسنل اورژانس ۱۱۵ به کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میبد ، دکتر مهدی حفیظی به ظرفیت و امکانات فعلی و همچنین وضعیت روحی و خستگی چندماهه پرسنل بهداشت و درمان اشاره و اظهار امیدواری کرد که شهروندان با درک کردن کردن وضعیت کرونایی شهر و با رعایت دستورهای بهداشتی نسبت به  قطع زنجیره کرونا کمک کنند.

وی تصریح کرد: مردم در ریشه کردن این بیماری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توصیه شده واقعا نقش دارند و باید نسبت به آن توجه داشته ‌باشند.

دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا که پیش از این توسط مسوول شبکه بهداشت و درمان میبد و همچنین از قول کارشناسان امر در فضاهای مجازی توصیه شده شامل زدن ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی ، ضد عفونی اماکن ، شست و شوی مرتب دستها با آب و صابون و دوری از تجمع است.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی میبد با سه پایگاه و حدود ۲۰ نیروی کارشناس فعالیت دارد

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

شیوع ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و به‌تدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =