مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب شد

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا میرتاج الدینی را به عنوان مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس شورای اسلامی،  در حکم محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده مردم  تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس آمده است: نظر به اینکه در صدمین سال شهادت روحانی مبارز نماینده ادوار دوم و چهارم مجلس مشروطه، شهید محمد خیابانی قرار داریم، لازم است از تلاش‌های روشنگرانه و مبارزات حق‌طلبانه این روحانی آگاه و مصلح اسلامی در مقابله با استبداد داخلی و سلطه خارجی به صورت شایسته تجلیل شود.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایستادگی شجاعانه در مجلس دوم و نطق‌های آتشین و مخالفت سرسختانه با اولتیماتوم روس در کنار شهید آیت‌الله مدرس، همچنین قیام علیه قرارداد ننگین وثوق‌الدوله و رهبری مبارزات مردم تبریز و آذربایجان بخشی از تاریخ پرافتخار مبارزات مردم شریف ایران در دوره مشروطه است.

قالیباف تصریح کرد: بدین وسیله جنابعالی به عنوان مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب می‌شوید تا نسبت به برگزاری همایش بزرگداشت این نماینده شجاع و عدالت‌خواه در تبریز و تهران اقدام کنید.

وی عنوان کرد: لازم است سازمان‌های دولتی و نهادهای فرهنگی و انقلابی به ویژه سازمان صدا و سیما و همچنین روابط عمومی مجلس شورای اسلامی همکاری لازم با این ستاد داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =